АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Най-бързи се оказаха общинарите в Добрич, които вече приеха увеличение на данъците върху имотите и автомобилите, както и лицензите на таксиметровия транспорт на територията на общината.
Инвестициите в индустриалната зона не само стимулират икономиката на общината, но и пряко подобряват живота на местните жители. Освен това общината и жителите категорично отхвърлят идеята за златодобив, за да запазят чистата си природна среда и да развиват туризма.
Дружествата ще инвестират в различни обекти в общината чрез гражданско дружество "Енергийна общност Бургас - Плувен комплекс Славейков". В предложението на Апостолов бе заложен и размерът на участието им в общата собственост на съдружниците на дружеството.
Общината е посетена от хора от над 40 различни националности, като най много са били посетителите от Румъния - 225, Германия - 103, Великобритания - 67, Испания - 76, Италия - 64 и Израел - 40 души. Осъществени са посещения и от т.нар. екзотични страни като Бурунди, Буркина Фасо, Филипините и др.
Особено на ветроенергийни паркове върху плодородна земя на територията на общината. Това е посочено на официалния сайт на местната администрация, където се съобщава още, че декларацията за това е приета на последното редовно заседание на местния парламент.
Идеята за изграждане на кампуса бе анонсирана от общината в края на септември миналата година. Още тогава бе обявено, че финансирането ще бъде смесено - от държавната програма "Развитие на регионите" 2021 – 2027 година и от местната хазна.
Марката насърчава земеделските производители, преработватели и работодатели от региона на общината да преминат от конвенционално към биологично производство.
В Троян по програмите, в които общината е участвала, са финансирани общо 38 жилищни сгради, които обхващат 780 самостоятелни обекта.
Съоръженията се намират на паркинга на спортния обект и бяха открити от кмета на общината арх. Анастас Карчев, съобщиха от общинския пресцентър. Те бяха изградени по проект на стойност 937 907 лева, осигурени от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство, а участието на общината е 113 541 лева.
Целта на партньорството с "Кроношпан България" ЕООД е повторно използване на генерираните в общината отпадъци от дървесина, намаляване на депонираните такива и подобряване на екологичните показатели в района, уточниха от пресцентъра на крайморската община.