АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Профилът на българския пазаруващ е подчертано женски (62% жени към 38% мъже), но решенията какво и къде да се пазарува остават приоритет на мъжете (57%).
Когато става дума за дрехи, които са особена слабост на по-младите потребители, представителите на поколението Z демонстрират известно пренебрежение към цените, но са много придирчиви към марките (бранда) на стоките, които купуват.
Като положително явление за България през тази година ученият открои ниската безработица, което е добър атестат за рационалното поведение на българина.
Расте интересът към агнешкото месо, като има ясна тенденция то да се консумира целогодишно. На трапезата на българина все по-често място намират и пуешкото, патешкото и дивечовото месо. Увеличава се търсенето и на чуждестранно породисто говеждо.
Българите във възрастовата граница 20-40 години най-често кандидатстват за кредити за обединяване на задължения според данните от новото издание на обзора „Потребителският кредит на българина“ за периода май-октомври 2021 г., подготвен от БНП Париба Лични Финанси.
Към момента магазините на HIT Max са два на брой и се намират в столичните квартали „Младост“ и „Люлин“. От веригата може да се пазарува и онлайн.
Предпочитанията на българите към онлайн пазаруването значително са се увеличили вследствие на пандемията. Потребителските нагласи и онлайн магазините се адаптират спрямо контекста на извънредната ситуация.
Проучването изследва значението на 82 показателя, разделени в 7 категории – здраве, рекреация, отношения, пари, професия, образование и цели. На тази база се изчислява и Индекс за пълноценен живот, който показва доколко качеството на живот на българина отговаря на неговите очаквания.
Здравни и политически въпроси вълнуваха българина тази година. Резултати от ЕС изборите, Морбили, Брекзит, Инфлуенсър и „ЗМИП“ са сред най-отличителните търсения за 2019 г. Папа Франциск, Цветан Цветанов и Джени Суши са част от най-търсените личности.
Общият потребителски разход на българина по различни пера е бил 82%, от които 30% са отивали за храна и безалкохолни напитки. Второто по големина перо са били средствата, отделени за поддръжка на жилището: за вода, ток, газ, отопление с парно или твърди горива - около 15%.