АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Анализ на iBanFirst: Доларът понася удар на фона на търговските политики на Тръмп. Доларът изглежда плаща цената на заобикалящата го нестабилност в САЩ. На валутния пазар перспективите сега са особено неблагоприятни за зелената валута.


В енергетиката се насочват средства конкретно за проекти - изграждане на 7 и 8 блок в АЕЦ "Козлодуй", Вертикален газов коридор, който ще запази България на картата като транзитьор на природен газ, от който ние печелим огромни средства, които се реинвестират както в мрежата, така и влизат в държавния бюджет през съответните плащания от дружеството.


В хода на преминалото бързичко окончателно обсъждане на държавния бюджет за 2025 г. беше одобрено и създаването на верига държавни магазини, които да се борят с високите цени на хранителните стоки и други от първа необходимост.


В бюджета за тази година не се предвижда увеличение на данъците, а заложеният бюджетен дефицит е в размер на 3% от БВП. След края на гласуването министърът на финансите Теменужка Петкова благодари от парламентарната трибуна на всички, които са подкрепили приемането на второ четене на Закона за държавния бюджет за 2025 г.


Общата сума на отчетените приходи по консолидирания бюджет на държавното обществено осигуряване към февруари 2025 г. възлиза на 2 233,2 млн. лв. Постъпилите приходи са с 241,3 млн. лв. повече в сравнение със същия период на миналата година. Общо отчетените разходи възлизат на 4 261,6 млн. лв., като увеличението спрямо 2024 г. с 409,6 млн. лв.


В програмата са заложени лекции по актуални теми като спецификите на интегрираната автоматизация на напояване, прецизно торене и климат контрол в ЦРСББ. Ще бъде очертано и какво точно включва автоматизацията.


Приетият от Бундестага текст включва целеви фонд в размер на 500 млрд. евро за инфраструктура и планове за увеличаване на разходите за отбрана, както и смечкаване на дълговите правила.


Какво е общото между Скайп, Спотифай и Ериксон? Швеция. Неслучайно в последно време Стокхолм е наричан „Силициевата долина на Европа“ – единствено Силициевата долина в САЩ има създадени повече технологични компании.


Документът има няколко цели. „Първата е земеделският производител и преработвател, който е доставчик на доставчика на веригите, наистина да получи справедлива цена за произведената от него продукция. Ние виждаме, че голяма част от добавената стойност по веригата остава не при производителя, фермера или преработвателя, а при търговеца. По този начин, регулирайки тези отношения, сме убедени, че това ще окаже влияние в цените“,...


На база на данните от отчетите за касовото изпълнение за януари 2025 г. на първостепенните разпоредители с бюджет превишението на приходите над разходите и трансферите по държавния бюджет е положително в размер 0,1 млрд. лв. при прогнозиран дефицит от 0,4 млрд. лв., съобщава МФ.