АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Първата е свързана с поставянето в оперативна готовност за действие на изградения вече капацитет за работа в еврозоната. Втората задача е свързана с логистиката и техническата подготовка на процеса на обмяна и функциониране на банковата система в условията на еврозоната.


През миналата година в САЩ са инсталирани нови фотоволтаични системи, които са с общ производствен капацитет на електроенергия от 50 гигавата. Това посочват в свое съвместно проучване американската Асоциация на индустрията за слънчева енергия (SEIA) и аналитичната група "Ууд Маккензи" (Wood Mackenzie).


Турция си поставя за цел да въведе в експлоатация и четирите реактора на АЕЦ „Аккую“ до 2028 г., като при пълен капацитет на мощностите централата трябва да покрие 10 процента от енергийните нужди на страната.


С тази инициатива Белгия изглежда засилва усилията си за укрепване на военния си капацитет. Понастоящем страната харчи около 8 милиарда евро годишно за отбрана, което се равнява на 1,3 процента от БВП.


Тя ще обхваща 8 кв. км. и ще осигурява близо 100% 5G покритие на съоръженията на открито и 98,9% 5G покритие на закрито. Частната мрежа ще осигури гарантирана 5G свързаност, покритие и капацитет на българските здравни и спасителни служби като полиция, спешна медицинска помощ, противопожарни и контратерористични екипи. Общата стойност на проекта е €5,921,500.


Тя е на една от най-големите български компаниии за ремонт на самолети от гражданската авиация. Върху 74 дка ще бъде изграден един от най-големите хангарни комплекси в страната с капацитет за седем производствени линии. Инвестицията е на стойност 120 млн. лв. Предвижда се и завод за ремонт на самолетни двигатели за 30 млн. лева.


Тя е изградена от 3 356 фотоволтаични модула с капацитет от 1862 kWp/час. Очаква се нейната работа да намали разходите на СПТО за електроенергия с около 5 хил. лв. на ден или 1,8 млн. лв. на година. Произведената енергия ще се използва изцяло за собствени нужди и ще допринесе за постигане на нулев въглероден отпечатък.


Програмата е на стойност 468 857 652 лева и се финансира от Националния план за възстановяване и устойчивост. Преодоляване на цифровото разделение чрез изграждане на мрежи с много голям капацитет в райони, в които няма пазарен интерес за телекомуникационни инвестиции, е основна цел на процедурата.


Как ще се промени регионалният енергиен пейзаж: Зеленият енергиен коридор GREGY беше представен на Power Summit в София. Предвижда се една трета от зеления енергиен капацитет на GREGY да бъде насочена към България, като електричеството ще бъде достъпно за пренос до Словакия, Унгария и Украйна.


Това е скок с 35 на сто на годишна основа на производството благодарение на подобрената производителност и капацитет за евакуация, което позволява на находището да достигне целта си за 1 милион барела дневно до 2030 г., според доклада.