АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Русия и Боливия засилват сътрудничеството си в индустриалното развитие на лития. Директният добив на литий ще се базира на усъвършенствана технология на „Росатом“ без отрицателно въздействие върху околната среда.
Това находище позиционира Тайланд непосредствено зад Боливия (23 милиона тона) и Аржентина (20 милиона тона), в които са концентрирани близо половината от световните резерви от толкова желаното бяло злато.
По данни на Геологическия топографски институт на САЩ чилийските запаси на литий от 9,6 милиона тона са третите по големина в света след тези на Боливия - 21 милиона тона и на Аржентина - 19,3 милиона тона.
Предмет на споразуменията са за разработването на находищата на литий с руската държавна ядрена компания "Росатом" и китайската "Ситик Гуоан Груп" (Citic Guoan Group). Това съобщи правителството на южноамериканската страна.
Дилма Русеф - бившият президент на Бразилия в периода 2011-2016 г., ще оглави Новата банка за развитие, учредена от страните, които влизат в обединението БРИКС (Бразилия, Русия, Индия, Китай и Република Южна Африка), съобщи вчера в. „Естадо ди Сао Пауло“.
В базата на Центъра ще се произвеждат радиофармокологични препарати, които ще позволят провеждането на над 5 000 процедури годишно по диагностика и лечение на онкологични заболявания.
Трите завода са произвеждали произвеждали до 910 кг. крек кокаин дневно, предаде Ройтерс. Импровизираните заводи били скрити в горски резервати и национални паркове в провинциите Бени, Кочабамба и Санта Крус, съобщиха властите.
Гергана Димитрова е новият мениджър „Корпоративни комуникации“ в Kaufland България. На тази позиция тя ще отговаря за стратегическото управление на публичните комуникации, за политиката за корпоративна социална отговорност, както и за развитието на вътрешните комуникации на компанията.
Боливия е единствената страна производителка на петрол измежду нечленуващите в ОПЕК, която се отказа да намали добива си.
Отстраняването на Дилма Русеф от властта доведе до дипломатически разрив в Южна Америка. Венецуела, Еквадор и Боливия подкрепиха тезата на Русеф, че е жертва на държавен преврат, и отзоваха посланиците си от Бразилия. Новата бразилска администрация отвърна със същата мярка.