АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
През 1835 година за първи път самоковец внася първата селскостопанска продукция като картофите и налага това нещо в България. През стопанската 2021-22 година най-голямо е производството на картофи – 172.2 хил. тона.
Налице е смазваща конкуренция на родния пазар от високосубсидирани картофи от Германия, Полша и Франция. Те са на себестойност, за която ние само можем да мечтаем, а виновни няма, допълни той. Над 2300 картофопроизводители и техните семейства ще останат без работа, препитание и доходи.
Жилищният фонд на Столицата се е обновил с не повече от 12% за 30 години, при удвоено население. Общо всички жилища в столицата са 610 000 по последни данни на НСИ от 2018г.
Празникът се провежда за втора поредна година, а организатори са Община Чепеларе и Националната асоциация на картофопроизводителите в България. Изложение на родопски картофи, представяне на техника и препарати за картофопроизводство, дегустации на картофени специалитети са включени в програмата на Феста.
Най-продаваният зеленчук на стоковата борса в село Огняново продължава да е пресният картоф, чиято цена е от 0.65 до 0.80 лв/кг. Тиквичките са на цена от около 0.50 до 0.65 лв/кг.
ИПИ и КС2 организираха пресконференция на тема "Пенсионната реформа от края на 2014: Оценка на потенциалните ефекти". Ето основните моменти от техния анализ.
Красимир Ангарски:"Всеки, и най-вече БНБ, бяга от горещия картоф КТБ. В Централната банка се опъват и не желаят да приемат никакви предложения, независимо откъде идват. Законът е абсолютно категоричен, че цялата отговорност е на БНБ и те са кредитор от последна инстанция. Там има конкретни текстове и не може да разчитат на специални закони".
Германската компания иска да започне да отглежда още два вида генно модифицирани картофи до 2011 година.