EUR 1.9558
USD 1.7217
CHF 2.1051
GBP 2.2776
CNY 2.3593
you tube
mobile version

Китай купува ценни книжа от европейски държави - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
На 4-ти юни конвергентен доклад  за България На 4-ти юни конвергентен доклад за България 07:30 | 20.04.2025 | 896

ЕК посочи за първи път ориентировъчна дата за публикуването на извънредния доклад за готовността на България за приемане на еврото, който правителството подаде през февруари. Оценката за изпълнението на критериите за членство в еврозоната в него ще е определяща за насрочване на дата за влизане на България в кръга от 20 държави, които използват общата валута.

още
България №2 по спад на промишлената продукция България №2 по спад на промишлената продукция 10:02 | 16.04.2025 | 677

От страните в Евросъюза единствено Унгария (-8 на сто) регистрира по-рязък годишен спад на промишлеността. Останалите държави от ЕС с най-голямо годишно намаление на промишленото производство през февруари са Германия (-3,7 на сто), Дания (-3,5 на сто), Румъния (-3,4 на сто) и Италия (-2,7 на сто).

още
По-скъп Великден в съседните на България страни По-скъп Великден в съседните на България страни 10:02 | 15.04.2025 | 535

Цените на основните продукти на Великден – агнешко месо, яйца и зеленчуци – показват доста големи отклонения в отделните държави. БТА направи кратък обзор на цените им преди големия празник.

още
ЕС внася повече втечнен газ ЕС внася повече втечнен газ 16:40 | 14.04.2025 | 589

Вносът на втечнен природен газ (LNG) в Европа бележи значителен ръст, като надвишава нивата от предишни години. Повишението се дължи най-вече на сериозно увеличение на спот доставките от американското крайбрежие на Мексиканския залив, бързото въвеждане в експлоатация на завода в Плакемин (САЩ), както и на намаленото търсене на втечнен газ от Китай. 

още
Азия купува по-малко земеделски стоки от САЩ Азия купува по-малко земеделски стоки от САЩ 13:25 | 11.04.2025 | 739

Причината е планираните от Вашингтон такси за кораби, свързани с Китай, и големите вносни мита за ключови регионални търговски партньори подклаждат несигурността и намаляват апетита за американски продукти.

още
Apple ще произвежда iPhone в Индия,напуска Китай Apple ще произвежда iPhone в Индия,напуска Китай 11:40 | 11.04.2025 | 747

Източниците на финансово издание добавиха, че този ход представлява временна мярка, докато технологичният гигант се стреми да осигури освобождаване от митата на президента на САЩ Доналд Тръмп, подобно на това, което изпълнителният директор Тим Кук постигна по време на предишния мандат на Тръмп.

още
Местно производство на сирене в Хърватия + видео Местно производство на сирене в Хърватия + видео 07:30 | 10.04.2025 | 1126

Сиренето е удостоено с европейски етикет за качество PDO (Защитено наименование за произход), удостоверяващ автентичните производствени методи и традиции на сиренето.

още
Китай обяви 84% мита върху US стоки Китай обяви 84% мита върху US стоки 15:35 | 09.04.2025 | 445

Новите ставки за американския внос в Китай ще влязат в сила малко след полунощ на 10 април. По-рано тази седмица президентът на САЩ заяви, че ако Пекин не отмени митата си от 34 процента, ще повиши митническите ставки за Китай на 104 процента, което се случи днес.

още
Индонезия и Тайван няма да отговорят на US мита Индонезия и Тайван няма да отговорят на US мита 09:40 | 09.04.2025 | 473

Двете държави ще заложат дипломация и преговори, за да бъдат намерени решения. Администрацията на Тръмп налага допълнителни мита върху вноса от Индонезия, които достигат 32%.

още
Китай с 34% ответни мита от 10 април Китай с 34% ответни мита от 10 април 16:05 | 07.04.2025 | 507

Китай освен това подава жалба в Световната търговска организация (СТО) заради американските мита, съобщи агенция Синхуа.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg