АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Базираната в южния китайски град Шънчжън компания е регистрирала оборот от 777,1 милиарда юана (107,2 милиарда долара) през 2024 г., надвишавайки обявените от "Тесла" за същия период продажби за 97,7 милиарда долара.


Тя се нарежда след САЩ и Франция. Експертите са анализирали данни от 64 държави, които изнасят ключови оръжия (бойни самолети, военни кораби, системи за противовъздушна отбрана, танкове и превозни средства за бойна поддръжка, артилерия).


Проектът за пускане на самолети с електрическо вертикално излитане и кацане между парижките летища в момента е в застой след поредица от технически, регулаторни и правни пречки на фона на враждебността на парижките общински власти.


Тя е на една от най-големите български компаниии за ремонт на самолети от гражданската авиация. Върху 74 дка ще бъде изграден един от най-големите хангарни комплекси в страната с капацитет за седем производствени линии. Инвестицията е на стойност 120 млн. лв. Предвижда се и завод за ремонт на самолетни двигатели за 30 млн. лева.


По време на държавното посещение в Китай на киргизстанския президент Садир Жапаров Националната агенция за инвестиции на Киргизстан проведе консултативна среща с китайски бизнесмени.


Новата регулация забранява вноса и продажбата на хардуерни и софтуерни системи за такива автомобили, както и цели свързани автомобили, от Китай и Русия. Забраната все пак е насочена в бъдещето. Ограниченията за софтуера трябва да влязат в сила от 2027 г., а за хардуера - от 2030 г.


Очаква се износът на китайски автомобили като цяло да нарасне с 10 на сто, заяви Цуй Дуншу, генерален секретар на браншовата организация, като посочи, че не очаква ръст на износа на електрически превозни средства.


Според "Комерсант" правителството не е доволно от постоянно забавяне при разработването на руски пътнически самолети. По-специално това се отнася за самолет със среден обсег МС-21, който трябва да полети в средата на следващото десетилетие, но чието серийно производство постоянно се отлага.


Румъния, която е членка на ЕС и НАТО, иска да купи 32 самолета F-35 от американския производител "Локхийд Мартин" за 6,5 милиарда долара, информира неотдавна агенция Ройтерс. Министърът на отбраната Анджел Тълвар каза, че първите самолети няма да бъдат доставени преди 2030 г.


Секторът на услугите за колетни пратки очаква търсенето на стоки от китайски онлайн платформи за пазаруване като Alibaba, Temu и Shein да доведе до рекорден трафик през тази година