АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Президентът на САЩ се представи нови мита на церемония в Белия дом в 16:00 ч. местно време (23:00 ч. българско време), точно след затварянето на Нюйоркската фондова борса, както и други пазари по света.


Компании за електронна търговия като японския гигант са изправени пред остър недостиг на куриери за доставки, докато броят на пратките се увеличава.


На бургаското летище беше посрещнат първият за сезона полет с туристи. Самолетът на "Райънеър", изпълняващ редовна линия от полския град Краков, премина под водна арка на пистата, а пътниците на борда - общо 183-ма души, бяха приветствани от ръководството на аеропорта.


Според изискванията на ЕС, заложени в Директивата за отпадъците трябва да достигнем поне 55% след 2025 година. Добре е да бъдат въведени и по-големи санкции за нерегламентирано изхвърляне, към момента глобите в България достигат до 10 000 лв.


През 2018 год. държавата предостави безвъзмездно на Община Бургас цялата територия на бившата авиобаза. Идеята беше там да се обособи нова индустриална зона. Наложи се обаче Общината да върне имота, тъй като две големи инвестиционни намерения бяха провалени след жалби на местни политици пред Бургаския административен съд.


Броят на банкоматите в Белгия догодина ще бъде увеличен заради натиска на потребителите и препоръки на Европейската централна банка, съобщиха местни медии и БТА. Предвижда се постепенно възстановяване на броя на банкоматите до 5000, колкото бяха през 2019 година.


На първичния пазар на труда са заявени 12 831 свободни работни места, като най- много са в сферата на „Преработваща промишленост” – 20.5%, „Търговия; ремонт на автомобили и мотоциклети” – 14.7%, „Хотелиерство и ресторантьорство” – 13.3%, „Държавно управление” – 10.0%, „Образование” – 6.5% и „Административни и спомагателни дейности”...


Финансовите резултати на Deutsche Bank през 2024 г. бяха под очакванията, с печалба преди облагане с данъци от 5,3 милиарда евро (5,8 милиарда долара), което представлява спад със 7 на сто на годишна база (2023 г.).


Боровата гора, също както и тази над Шипка, пострадаха сериозно след преминалата опостушителна градушка от 13 юни 2024 г. Иглолистните дървета бяха поразени и от невиждани ветровал и леден апокалипсис от 25 октомври 2014 г., както и от появилите се вредители по дърветата, нанесли непоправими щети.


Това показват данни на проучване за представителността на жените на ръководни позиции в бизнеса, проведено от екипа на Българската фондова борса (БФБ) сред над 300 български компании, които се търгуват на Борсата, съобщиха от БФБ.