АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Компанията обяви, че е "невъзможно" да контролира крайната точка, до която достигат продадените от дистрибутори в трети страни продукти. Изявлението идва след публикуването на доклад, според който шампанското на френския гигант в луксозния сегмент е продължила до се продава в Русия дори след преустановяването на бизнеса там.
Към 30 септември "Блекрок" управлява рекордните 11,475 трилиона долара активи от името на своите клиенти. Напускането на инициативата идва след подобен ход от няколко големи американски банки.
Сделката идва на фона на прогнозите на Американската агенция за енергийна информация (EIA), че се очаква потреблението на електроенергия да се повиши до рекордно равнище през тази година, посочва Ройтерс.
Понижението на икономическото доверие в страните от валутния съюз идва на фона на по-песимистични бизнес нагласи в промишлеността и в строителния сектор, както и на спад на потребителските нагласи.
През 2024 г. Германия ще внесе 16,5 млрд. киловатчаса (kWh) ядрена енергия. Вносът на електроенергия в Германия се е увеличил почти три пъти през тази година в сравнение с 2023 г., като около половината от него идва от Франция, Швейцария и Белгия, които използват ядрени мощности.
Замразяването на реализацията на производството по преструктуриране вече е приключило. Наличната стока ще бъде разпродадена. Остава да се изясни кога ще бъдат затворени останалите 17 магазина от голямата верига.
Това решение идва поради "все по-често срещания феномен на краткосрочните наеми за цялата територия на страната, свързани с многобройните политически, културни и религиозни събития, които са планирани в Италия.
Най-много е внесеният джинджифил – 114 000 тона, следван от червения пипер (110 600 тона) и черния пипер (50 300 тона). Китай е основният източник на джинджифил (43 на сто) и червен пипер (73 на сто), докато черният пипер идва предимно от Виетнам (63 на сто).
Съобщението за възможното връщане на страната към ядрената енергетика идва почти 40 години след изоставянето ѝ чрез референдум, проведен през ноември 1987 г., след ядрената катастрофа в Чернобил.
Надали има разумен човек, който не предпочита да купи стока или услуга, която е с намалена цена. Търговците предлагат най-различни намаления, акции и промоции, но средния потребител не може да следи всичко. В същото време голяма част от промоциите са типични за определени стоки и периоди от годината. Затова е добре да знаем, в кои периоди е най-изгодно да се купуват определени продукти.