АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Засегната е работата на един от двата реактора на атомната централа, като през цялото време нейната сигурност не е била нарушена. Заради автоматичното спиране е била "изпусната водна пара, която не е радиоактивна". АЕЦ "Бецнау" произвежда около 6 тераватчаса електроенергия, което приблизително отговаря на потреблението на 1,3 милиона четиричленни домакинства.


В енергетиката се насочват средства конкретно за проекти - изграждане на 7 и 8 блок в АЕЦ "Козлодуй", Вертикален газов коридор, който ще запази България на картата като транзитьор на природен газ, от който ние печелим огромни средства, които се реинвестират както в мрежата, така и влизат в държавния бюджет през съответните плащания от дружеството.


Изграждането на 7-ми и 8-ми блок на АЕЦ „Козлодуй“ е ключова стъпка в посока гарантиране на енергийната сигурност на България. Това заяви министър-председателят Росен Желязков на среща с делегация от „Хюндай Енджиниъринг енд Кънстракшън“, ръководена от главния изпълнителен директор Хану Ли.


Турция си поставя за цел да въведе в експлоатация и четирите реактора на АЕЦ „Аккую“ до 2028 г., като при пълен капацитет на мощностите централата трябва да покрие 10 процента от енергийните нужди на страната.


Това са АЕЦ „Козлодуй“ - 150 лв./МWh; Производителите на електроенергия от кондензационни централи на въглища - 300 лв. плюс умножената по 1.32 средномесечна цена на тон СО2 емисионни квоти за MWh; и други.


На челните позиции по средни брутни месечни заплати за поредна година се нареждат предимно малки общини, в които дейност развиват големи компании, формиращи значителна част от трудовите доходи в района.


Към заявлението са приложени документи, които ще бъдат предмет на преглед и оценка за съответствие с изискванията на Закона за безопасно използване на ядрената енергия и наредбите по неговото прилагане.


Площадката за 7-и блок е одобрена, но защото става дума за нова ядрена мощност, ще се работи изключително по изискванията на закона и наредбата. Тоест ще бъде подадено отново заявление за избор на площадка, което да докаже, че на площадката на 7 блок може да се разположи още една ядрена мощност.


Това проучване ще оцени възможностите за изграждането на един ядрен реактор с технология AP1000® на предложената площадка на АЕЦ „Кръшко-II“. Проектът „Кръшко-II“ е планиран за изграждане на площадка, разположена в съседство с настоящата АЕЦ „Кръшко“, която е изградена с технология на Westinghouse.


Изграждането на новия реактор на АЕЦ "Фламанвил", която е разположена в Северозападна Франция, започна през 2007 г. Предвидено беше той да бъде пуснат в експлоатация през 2012 г.