АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Близо 10 000 лица, работещи в тази сфера, са определени от приходната администрация като рискови. Най-голям е делът на щетата за бюджета от неплащане на дължими осигурителни вноски от самоосигуряващи се лица.


Повишените разходи за производство, хранителни стоки и електроенергия се свързват с по-високата инфлация в ЕС след пандемията от КОВИД-19 и руската инвазия в Украйна.


Богатството от вкусове и историята на бирата привличат най-много потребителите. Свидетелства отпреди 13 000 г. свързват пивото със зараждането на земеделието.


От "жълтата" зона на умерен риск в "оранжевата" на чувствителен преминават "Енергетика", "Химическа индустрия", "Търговия" и "Машиностроене и производство на оборудване". Това е индикация за влошаване на перспективата за забавени плащания и лоши вземания на компаниите в тези браншове.


В различните браншове вече има назначени украинци като ръководители, специалисти, техници, помощен и административен персонал, както и хора с професии, не изискващи специална квалификация.


Документът, създаден от „е-преглед“ е основна част от личното медицинско досие на всеки пациент и чрез него се свързват вече разработените и функциониращи модули „Е-Рецепта“, „Е-Направление“ и „Е-Имунизация“.


Проектът предвижда осигуряване на свързаност на Търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел (ТРРЮЛНЦ) със системата за взаимно свързване на централните, търговските и дружествените регистри BRIS.


Липсват 1,2 милиона квалифицирани кадри и ситуацията в много браншове е кризисна, най-тежка е кризата в социалните професии – социални педагози, гледачи на възрастни хора, санитари. Но се търсят спешно и шофьори на тирове, техници за отопление, бани, климатици, електричество.


В месеците на епидемия продължи изграждането на ГКПП "Рудозем-Ксанти", с чието отваряне се свързват плановете за стимулиране на икономиката в областта, според Недялко Славов, областен управител.


От години се знае, че източноевропейците в германските кланици работят при мизерни условия. Едва пандемията накара политиците да сложат край на експлоатацията. Но в много други браншове проблемите остават нерешени.