АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
През 2023 г. ЕС е на второ място в света по частни инвестиции за научноизследователска и развойна дейност (18,7 %), след САЩ (42,3 %), но изпреварва Китай (17,1 %), Япония (8,3 %) и държавите от останалия свят (13,6 %).
Високотехнологични компании, като Enduro Sat, Chaos Group и SiteGround се утвърдиха в различни сегменти на пазара, докато при хотелите големите хотелски групи традиционно растат чрез придобивания.
Това е 15% данък за големите международни компании, работещи в страната, който трябва да влезе в сила от януари. Това съобщи министерството на финансите на фона на усилията за увеличаване на непетролните приходи в бюджета, предаде Ройтерс.
ФАО намали минимално прогнозата си за глобалното производство на зърнени храни през 2024 г. до 2,841 млрд. тона. Предходната прогноза залагаше на 2,848 млрд.тона. Индексът на цените на храните на ФАО, който следи пет хранителни кошници - зърнени храни, месо, млечни продукти, растителни масла и захар, се повиши, движен главно от скока на цените на растителните масла.
Казахстан е водещ световен производител на уран (с дял от 43%) и третият по големите доставчик на обеднен уран за ЕС, но изпитва сериозна липса на електроенергия за вътрешното си потребление. Москва също участва в надпреварата за изграждането на електроцентралата чрез държавната си компания "Росатом", както Китай и Южна Корея.
Порталът позволява закупуване на билет по всяко време на денонощието, от всяка точка на света. От 2019 г. през сайта са продадени близо 1 млн. жп билета на обща стойност над 20 млн. лв., като само от началото на 2024 г са реализирани близо 315 000 продажби.
Първата криптовалута в света днес е с обща пазарна капитализация от 2.1 трилиона щ.д. и променя бъдещето на световните финанси. Днес BTC е в ТОП 7 на активите с най-голяма пазарна капитализация.
Споразумението за свободна търговия ще обхване над 700 милиона души и ще създаде една от най-големите зони за свободна търговия в света.
В Германия промишленият сектор е продължил да се свива и през ноември на фона на слабото търсене на продукцията му и нарастващата конкуренция на чуждестранни компании.
Според горепосочените тенденции и прогнози България разполага с всички ресурси, които да доведат до доста приходи от винен туризъм и да го насърчат. Можем да се възползваме от такива нагласи и нужди, които вече съществуват в света, единственото, което може би ни липсва, е да разказваме убедително и последователно нашата винена история.