АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Компанията обяви, че е "невъзможно" да контролира крайната точка, до която достигат продадените от дистрибутори в трети страни продукти. Изявлението идва след публикуването на доклад, според който шампанското на френския гигант в луксозния сегмент е продължила до се продава в Русия дори след преустановяването на бизнеса там.
Електроцентралата ще продава произвежданата електроенергия на свободен пазар, след като в края на миналия февруари изтече дългосрочното споразумение на НЕК с "КонтурГлобал Марица Изток 3" за изкупуване на електроенергия и временно спря производството.
Компанията цитира "икономически причини", стоящи зад продажбата, тъй като възнамерява постепенно да намали производствения капацитет за превозни средства с вътрешно горене на фона на повишеното търсене на електрически автомобили.
Компанията е обявила това си намерение в писмо до президента Владимир Путин, който трябва да одобри сделката.
Два от най-големите производители на бира в света - "Анхойзер-Буш Инбев" (Anheuser-Busch InBev) и "Карлсберг" (Carlsberg) са продали през третото тримесечие на годината по-малко бира от очакваното, тъй като потребителите, особено в Китай, са намалили разходите си или са избрали по-евтини питиета, предаде Ройтерс.
От налози върху продуктите приходите в бюджета на страната ежегодно надхвърлят 3 милиарда лева. През миналата 2023 г. те са над 3,5 милиарда лева, се посочва в съобщението.
Увеличават се както реколтираните площи, така и средният добив при типовете "Бърлей" и "Вирджиния". Производството на "Вирджиния" за тази година е 815 тона при 373 тона за 2023 г. и 411 тона производство от типовете "Бърлей" спрямо 267 тона за 2023 г. Събраният тютюн тип "Ориенталски" е 3097 т при 3411 т за 2023 г.
Паламудът на одринските рибни пазари се продава на брой с тегло между 300-400 грама на цена от 125 турски лири. Сумата по днешен курс се равнява на около 6 български лева. Одринският продавач на риба Юсуф Чимен посочва, че българските туристи печелят от високия курс на лева поради девалвацията на турската лири.
Минималната цена, на която може да се продава алкохол в Шотландия, се повишава с 30%, съобщава BBC. Минималната цена не е променяна, откакто беше фиксирана на 50 пенса за единица алкохол, когато беше въведена за първи път през май 2018 г.
С планираната продажба Гърция ще приключи повторната приватизация на банките си, които бяха спасени по време на дълговата криза, заради която страната едва не излезе от еврозоната.