АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Миналата година само 7% от анкетираните са казали, че биха похарчили над 130 евро за коледни подаръци, но тази година техният дял достига 17%. Броят на хърватите, които планират да похарчат малко по-малко, до €130, също се е нараснал до 21%.
Стопанствата от Североизточното държавно предприятие (СИДП) ще предложат на гражданите 766 отсечени и 665 коледни елхи със закрити корени на цени от 14,40 до 55 лева, съобщиха от пресцентъра на предприятието.
Местни производители са направили и свои вариации на десерта – мекици “Дубай” и козунак “Дубай”, които се продават на цени между 20 и 100 леи (8 и 40 лв.). Очаква се те да се превърнат в хит на предстоящите Коледни базари. Оригиналният дубайски шоколад е създаден от Сара Хамуда през 2021 г.
Тази година в австрийската столица ще бъдат открити 14 големи коледни базара с общо 796 щанда, без да броим множеството малки благотворителни базари и празнично украсени будки за греяно вино. Първият коледен базар във Виена е открит през 1722 г. на площад Фраюнг.
Местните легенди разказват, че тук живеят 1000 милионери. Местните медии твърдят, че в Крайова е един от най-старите театри в страната. Местните власти се хвалят с най-големия естествен парк в Източна Европа (90 хектара) и с едни от най-красивите и посещавани Коледни и Великденски фестивали в Европа. Последното вече е добре известно на българите.
Най-важна и основна цел на Коледните фермерски базари е подобряване дейността и конкурентоспособността на земеделските стопани, което освен чрез активен диалог с институциите в национален и европейски мащаб, следва да бъде постигнато най-вече чрез осигуряване на възможности за реализиране на продукция на местно и регионално ниво, каквато ще им бъде предоставена, заяви Георги Стоянов, председател на БФС.
В Елзаския коледен базар в Париж участват около 15 местни производители, дошли специално, за да предложат своята вкусна регионална гастрономия: пресни тестени изделия, колбаси, фоа гра, конфитюр, сирене, сладкиши, шоколадови изделия и елзаски вина.
"Представете си, че за 12 месеца вие дадете по 50 лева на хората, това са 600 лева, които те получават през годината, но другият вариант, който, за съжаление, хората са свикнали с него, вие не им давате тези 50 лева месечно, давате им 50 лева еднократно и те изглеждат щастливи, защото са получили 50, вместо да получат 600 лева", коментира Денков.
Повечето от участниците в проучването са посочили, че пазаруват по-разумно и са отделили бюджет за коледни подаръци за не повече от четирима души.
От компаниите, които са заявили, че ще предоставят бонуси, повече от 80 на сто казват, че размерът на допълнителните средства ще бъде приблизително равен на миналогодишния бонус. Резултатите отразяват несигурността и смесените сигнали за икономиката и пазара на труда тази година,