АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Един от най-обсъжданите филми тази година – анимационният шедьовър “Flow” или “Потоп” на латвийския режисьор Гинтс Зилбалодис, който завладя сърцата на зрителите по целия свят и получи за “Оскар” за най-добър чуждоезичен филм.


Главният изпълнителен директор на "Райнметал" Армин Папергер посети завода на автомобилостроителя Фолксваген в германския град Оснабрюк, оглавявайки делегация на един от водещите производители на военна техника и боеприпаси в Европа. Това е поредният знак за все по-близкото сътрудничество между отбранителната и автомобилната индустрия.


Засегната е работата на един от двата реактора на атомната централа, като през цялото време нейната сигурност не е била нарушена. Заради автоматичното спиране е била "изпусната водна пара, която не е радиоактивна". АЕЦ "Бецнау" произвежда около 6 тераватчаса електроенергия, което приблизително отговаря на потреблението на 1,3 милиона четиричленни домакинства.


Искането на Агенция "Пътна инфраструктура" е 2,8 млрд. лв., липсват средства. Бюджетът е такъв, защото са поети ангажименти, с които фирмите са излъгани, както и българските граждани, заяви още Иван Иванов. Ще пуснем един лот на магистрала „Хемус“, както и автомагистрала „Европа", каза още регионалният министър.


В близките седмици Европейската комисия ще представи предложение за пракратяване на вноса на руски изкопаеми горива. Ще се стремим тези мерки да не бъдат в ущърб на европейците.


Според справка на сайта на Боровец дневната лифт карта от 8:30 до 12:30 ч. за туристи от 23 до 64 години струва 70 лева, а за младежи от 14 до 22 години и за хора над 65 години - 50 лева. Намалението е с 5 лева.


Текстилната индустрия е един от основните индустриални потребители на вода и източник на замърсяване, като отпадните води от нея са повече от тези от битовите нужди на цялото човечество, се казва в един от последните доклади на Българската асоциация кръгов текстил (БАКТ).


Двата проекта АМ „Русе - Велико Търново“ и АМ „Европа“ са предвидени за финансиране от различни фондове на ЕС и няма никакво вземане или прехвърляне на средства от един към друг обект, тъй като източниците на финансиране в програмата са различни.


От големите градове Пловдив остава на първо място по брой търговски паркове с общо 5 функциониращи с над 63 200 кв.м отдаваема площ. Има един проект в активен строеж, в който се предлагат 21 000 кв.м.


През следващите години ще трябва да инвестира повече в отбрана. Това вероятно ще е за сметка на други сфери, сред които инфраструктурата и земеделието. Тук си поставяме за цел да представим настоящото състояние на военните разходи, тяхното разпределение, както състоянието на военно-промишления комплекс.