АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Още в първите часове след откриването най-дълги опашки се извиха пред щандовете за хамбургери, които се продават за между 40 и 50 леи (16 и 20 лв). Хот догът струва между 35 и 38 леи (14 и 15,2 лв), гофретите са по 30 леи (12 лв), палачинките - между 22 и 30 леи (8,8 и 12 лв), пържените картофки с всевъзможни добавки - 32 леи (12,8 лв).


Централната банка прогнозира към момента средна цена на петрола от 65 долара за барел през 2025 г. и от 60 долара за барел през 2026 г. Централната банка ще преразгледа своите прогнози на следващото си заседание на борда на 25 април.


Генералният директор на сръбската газова компания "Сърбиягаз" Душан Баятович каза, че е възможно компанията да поеме руската мрежа в България и Румъния. "Сърбиягаз може да поеме руската мрежа за продажба на дребно в чужбина или може да се отдаде под наем мрежата за продажба на дребно. Тя остава ваша, приходите остават ваши, но нямате приходи от продажбата на петрол на пазара. "


Румънските сезонни зеленчуци се появиха преди броени дни и са търсена стока най-вече от хората, които спазват Великденския пост. Останалите потребители обаче се въздържат да ги купуват заради изключително високите цени. Салата с няколко продукта струва почти двойно повече от килограм пилешко месо.


Руската компания е започнала отново да доставя газ за Словакия в началото февруари по "Турски поток", съобщи словашката газова компания миналия месец. Обемите на доставките трябва да се увеличат през април, макар че няма точна информация за количествата, нито откъде ще дойдат допълнителните доставки.


В близките седмици Европейската комисия ще представи предложение за пракратяване на вноса на руски изкопаеми горива. Ще се стремим тези мерки да не бъдат в ущърб на европейците.


Според справка на сайта на Боровец дневната лифт карта от 8:30 до 12:30 ч. за туристи от 23 до 64 години струва 70 лева, а за младежи от 14 до 22 години и за хора над 65 години - 50 лева. Намалението е с 5 лева.


Организацията очаква спад от 1,9% на световните запаси от зърнени култури. По-високите запаси в Руската федерация и Украйна се очаква да бъдат компенсирани от намалението им в други страни, посочва ФАО.


През следващите години ще трябва да инвестира повече в отбрана. Това вероятно ще е за сметка на други сфери, сред които инфраструктурата и земеделието. Тук си поставяме за цел да представим настоящото състояние на военните разходи, тяхното разпределение, както състоянието на военно-промишления комплекс.


Целта е в следващите пет години да бъдат спестени 37,5 милиарда евро с намаляване с между 25 и 35 на сто на изискванията. Намаляването на бюрокрацията е част от целите на ЕК за повишаване на конкурентоспособността.