АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Котировките ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се понижават с 15 долара до 232 долара за тон. Във Франция има спад с 8 евро до 222 евро за тон. В Украйна цената се повишава с 2 долара до 252 долара за тон, а в Русия - с 5 долара до 253 долара за тон.


Цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се повиши с 5 долара до 247 долара за тон. Във Франция цената е нагоре с 2 евро до 230 евро за тон, а в Украйна - с 2 долара до 250 долара за тон. В Русия остана без промяна - на 248 долара за тон.


В близките седмици Европейската комисия ще представи предложение за пракратяване на вноса на руски изкопаеми горива. Ще се стремим тези мерки да не бъдат в ущърб на европейците.


Според справка на сайта на Боровец дневната лифт карта от 8:30 до 12:30 ч. за туристи от 23 до 64 години струва 70 лева, а за младежи от 14 до 22 години и за хора над 65 години - 50 лева. Намалението е с 5 лева.


В периода 11-14 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго се повишава с 5 долара до нива от 242 долара за тон.


През следващите години ще трябва да инвестира повече в отбрана. Това вероятно ще е за сметка на други сфери, сред които инфраструктурата и земеделието. Тук си поставяме за цел да представим настоящото състояние на военните разходи, тяхното разпределение, както състоянието на военно-промишления комплекс.


В седмицата от 4 до 7 март цената ФОБ (FOB - Free On Board - на границата на страната износител) на хлебната пшеница за доставка през април в Чикаго отново се понижава с 3 долара до 237 долара за тон. Франция също не очаква успехи в търговете за износ и котировките слизат с нови 9 евро до 220 евро за тон. Украйна остава на старата си цена от 250 долара за тон, а Русия добавя 1 долар до 249 долара за тон.


Световно производство на пшеница през 2025 г. от 796 милиона тона прогнозира Организацията по прехрана и земеделие на ООН (ФАО) в най-новия си доклад за предлагането и търсенето на зърнени култури.


Средствата, които ще се използват за изграждане на нови силози за пшеница, са част от по-широк протокол за сътрудничество между Египет и ЕС по въпросите на развитието и за насърчаване на икономическите връзки с фокус върху устойчивостта и включването на частния сектор, пише в. “Ал Ахрам”.


Целта е в следващите пет години да бъдат спестени 37,5 милиарда евро с намаляване с между 25 и 35 на сто на изискванията. Намаляването на бюрокрацията е част от целите на ЕК за повишаване на конкурентоспособността.