EUR 1.9558
USD 1.8729
CHF 2.0756
GBP 2.3615
CNY 2.5800
you tube
mobile version

Колкото се може - новини

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 
 
Защо Тайван зависи от животозастрахователните полици? Защо Тайван зависи от животозастрахователните полици? 14:04 | 18.02.2025 | 260

Това е огромна цифра, като се има предвид, че съответства на повече от 200 процента от националния брутен вътрешен продукт (БВП), превишава пет пъти  размера на тайванския пазар на облигации и е приблизително, колкото стойността на ценните книжа с фиксиран доход на "Пимко"(Pimco), най-големият инвестиционен фонд, специализиран в облигации.

още
Румъния рискува да загуби средства по НПВУ Румъния рискува да загуби средства по НПВУ 09:40 | 17.02.2025 | 328

Общата стойност на часста за Румъния от плана е 28 млрд. евро. Тя може да ги загуби, тъй като е изпълнила само 13 % от инвестициите и реформите, с които се е ангажирала. Страната разполага само с година и половина за изпълнение на останалите цели, за да изтегли 19 млрд. евро, които са на нейно разположение.

още
САЩ: Рекордно поскъпване на яйцата САЩ: Рекордно поскъпване на яйцата 08:30 | 17.02.2025 | 309

Основната причина е епидемията от птичи грип. В огромните ферми за яйца може да има милиони птици и само едно огнище може да наруши предлагането на яйца. Близо 158 милиона птици са били ликвидирани като цяло от началото на епидемията.

още
Избор на площадка за 8-ми реактор на АЕЦ Козлодуй Избор на площадка за 8-ми реактор на АЕЦ Козлодуй 16:05 | 14.02.2025 | 594

Площадката за 7-и блок е одобрена, но защото става дума за нова ядрена мощност, ще се работи изключително по изискванията на закона и наредбата. Тоест ще бъде подадено отново заявление за избор на площадка, което да докаже, че на площадката на 7 блок може да се разположи още една ядрена мощност. 

още
Предстои скрининг на ПЧИ Предстои скрининг на ПЧИ 07:05 | 13.02.2025 | 359

Остана само последната стъпка към ефективното прилагане на скрининговия механизъм на преките чуждестранни инвестиции в България - изменението на Правилника за прилагане на Закона за насърчаване на инвестициите, което може да бъде прието всеки момент.

още
Тонове злато се прехвърлят към САЩ Тонове злато се прехвърлят към САЩ 15:25 | 12.02.2025 | 444

Златото е толкова скъпо, колкото не е било никога - тази седмица цената за тройунция достигна 2882 долара. Част от обяснението е свързано с опасенията за търговска война между САЩ и Китай, тъй като златото винаги е било „сигурно пристанище" в несигурни времена, пише АРД.

още
Пчелите – пазители на биоразнообразието Пчелите – пазители на биоразнообразието 18:07 | 10.02.2025 | 422

Без опрашването, което пчелите „изнасят на гърба си“, земеделието ще се изправи пред тежки предизвикателства – намалено производство на храни, икономически загуби и криза в снабдяването с основни продукти. Освен това ще се наруши балансът в природата, което може да отключи непредвидими екологични последици.

още
Тръмп нареди създаването на суверенен фонд Тръмп нареди създаването на суверенен фонд 16:05 | 06.02.2025 | 543

Чрез този инструмент може да бъде купена TикТок. Социалната мрежа има около 170 млн. американски потребители.

още
Франция: Бюджетът може отново да свали кабинета Франция: Бюджетът може отново да свали кабинета 14:04 | 06.02.2025 | 511

Байру използва конституционно правомощие, което дава възможност на правителството му да прокара законодателството без гласуване в парламента.

още
АМ "Тракия" може да бъде разширена АМ "Тракия" може да бъде разширена 18:15 | 03.02.2025 | 489

За да се подобрят пропускателните възможности на Автомагистрала "Тракия" и да се намалят рисковете от инциденти, от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) разглеждат възможностите за разширяване на отделни участъци като този София - Пловдив и/или чрез развитието на алтернативни трасета. До отнемане на трафика от магистралата се очаква да доведе и основният ремонт на дублиращото я трасе през Нови хан и Костенец.

още
 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg