АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Най-ниски са те в България - средно 10,6 евро на час, следвана от Румъния - 12,5 евро и Унгария - 14,1 евро. Най-високи разходи за труд в ЕС са отчетени в Люксембург - средно 55,2 евро на час, Дания - 50,1 евро на час и Белгия - 48,2 евро на час.


Световното потребление на енергия се е увеличило през 2024 г. повече, отколкото през цялото предходно десетилетие, тласнато от повишено търсене на електроенергия и спад в това на петрола, пише в годишния доклад на Международната агенция за енергията (МАЕ), цитиран от Франс прес.


В индустрията увеличението е с 11,5 на сто, в услугите - с 13,1 на сто, a в строителството - със 17,3 на сто. Най-висок ръст на общите разходи за труд е регистриран в икономическите сектори "Операции с недвижими имоти" и "Други дейности" - с по 23,5 на сто, и "Култура, спорт и развлечения" - с 22,1 на сто.


През четвъртото тримесечие на 2024 г. спрямо същото тримесечие на предходната година най-голямото увеличение на почасовите разходи за труд за цялата икономика е регистрирано в Хърватия (+13,9 на сто), Полша (+13,8 на сто), Румъния (+13,1 на сто) и България (+13 на сто).


В програмата са заложени лекции по актуални теми като спецификите на интегрираната автоматизация на напояване, прецизно торене и климат контрол в ЦРСББ. Ще бъде очертано и какво точно включва автоматизацията.


През 2024 г. износът на селскостопанска продукция от Апенините за САЩ е достигнал 7,8 млрд. евро, пише италианското издание "Куотидиано национале".


Средствата, които ще се използват за изграждане на нови силози за пшеница, са част от по-широк протокол за сътрудничество между Египет и ЕС по въпросите на развитието и за насърчаване на икономическите връзки с фокус върху устойчивостта и включването на частния сектор, пише в. “Ал Ахрам”.


Целта е по-голям и ефективен контрол върху доставките в реално време. Премиерът заяви, че водещата амбициозна цел на правителството, част от управленската програма, представена в понеделник, е изсветляването на българската икономика.


Тези планове са поредният опит на Пекин за установяване на строг държавен контрол над сектора, който има ключово значение на световно ниво. Китай вече диктува производството чрез система от квоти и контролирани от държавата дружества, отбелязва Ройтерс.


Златото е толкова скъпо, колкото не е било никога - тази седмица цената за тройунция достигна 2882 долара. Част от обяснението е свързано с опасенията за търговска война между САЩ и Китай, тъй като златото винаги е било „сигурно пристанище" в несигурни времена, пише АРД.