АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
От 500 килограма до един тон риба разтоварва на ден един риболовен кораб, уточни той. От сладководните видове в момента на пазарите се предлагат шаран, сом, толстолоб.
Според международна организация, която е под егидата на ООН, Русия реализира 33 на сто от световното производство на диаманти през 2023 г., следвана от Ботсвана с 23 на сто, Канада с 14 на сто, Ангола с 9 на сто и Република Конго с 8 на сто.
Турският сондажен кораб от седмо поколение „Абдулхамид Хан“ отплава за Черно море за сондажни дейности в региона. Газовото находище Сакария, открито през 2020 г., е най-голямото, установявано в турски води, и че страната има нужда да увеличи добива от него бързо.
ЕС забранява вноса, покупките или трансферите от Беларус на злато, диаманти, хелий, въглища и суров петрол. Страните членки на ЕС приеха санкции, насочени срещу беларуската икономика заради съучастието на режима на Александър Лукашенко в руската агресия срещу Украйна.
Идентични по химичен състав, структура и свойства с естествените, отгледаните в лаборатория камъни завземат все по-голяма част от световния пазар на диамантени бижута, оценяван на 89 млрд. долара.
Забраната за внос на руски диаманти от страна на ЕС се прилага съвместно със страните от Г-7, които обявиха през септември, че ще наложат сходна забрана.
В този 12-и кръг санкции са предвидени забрани за търговията с диаманти, със стоки с двойна употреба, с проводници, както и вносът на втечнен газ пропан.
Той е в състояние да провежда проучвания на повече от 10 000 метра дълбочина в търсене на петрол, газ и други полезни изкопаеми. Корабът може да изминава до 15 000 морски мили (27 780 км) и да работи 120 дни, без да се връща в пристанище. Сондите стигнат до 11 000 метра под морското равнище.
Евродепутатите са обезпокоени от способността на Русия да заобикаля международните санкции.Парламентът иска пълно затваряне на пазара на ЕС за руски изкопаеми горива и пълна забрана на вноса на втечнен природен газ и втечнени нефтени газове от Русия.
В Бургундия, един френски регион, известен с трюфелите си, "черните диаманти" са сериозно заплашени от климатичните промени, които унищожават дърветата, в чиито корени растат скъпите гъби.