АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Икономическият натиск, включващ високи разходи, намаляващо търсене и нарастваща конкуренция, води до значителен ръст на фалитите в Германия. Броят на фалитите (корпоративни и потребителски) в Германия е скочил с 22,9% през октомври 2024 г. в сравнение със същия месец на предходната година.
Новият собственик е Стокман (Stockmann). Цената на сделката не е оповестена. Руските корпоративни документи обаче показват, че сделката е приключила на 2 август и че "Стокман" притежава 100% от филиала на германската компания с номинална стойност от 40 милиона рубли (470 588 долара).
Някои корпоративни дружества в Полша отчитат отлив на украински работници, които са се присъединили към украинската армия. Друга част се възползват от притока на нови служители, но за съжаление той не компенсира загубите поради различията в уменията и квалификацията на бежанците.
ЕС прие решение за въвеждането на минимална данъчна ставка за големите компании. Целта на въвеждането на минималната данъчна ставка е да се избегне обособяването на места, които да действат като данъчен рай за прехвърляне на корпоративни печалби.
За първи път от началото на ковид пандемията обаче се наблюдава завръщане към традицията за корпоративни коледни партита и събития, които през последните две години бяха виртуални или въобще липсваха.
В Европа се очаква увеличение с 10 на сто на обявилите неплатежоспособност компании във Франция и Великобритания през цялата 2022 година, а в Италия броят им да намалее. Освен Италия, други страни с нисък брой корпоративни фалити са САЩ, Китай и Германия, отбелязва "Алианц трейд
Глобалният пазар на руски държавни и корпоративни облигации беше замразен през юни, след като на инвеститорите в САЩ беше забранено да ги продават на вторичния пазар. Мярката е част от западните санкции срещу Русия, наложени след нейната инвазия в Украйна.
Японската централна банка намали мащабните извънредни мерки за стимулиране на икономиката заради подобрената епидемиологична обстановка в страната, предадоха ДПА и ТАСС. Банката прекратява допълнителните покупки на ценни книжа и корпоративни облигации в края на март 2022 година, както е предвидено по график.
Общо данъчните приходи възлизат на 10,1 млрд. лв. към 31 август, включително 2,8 млрд. лв. данък върху доходите на физическите лица, 1,8 млрд. лв. корпоративни данъци и 5,4 млрд. лв. ДДС.
Приходите от новоемитираните облигации ще бъдат използвани за рефинансиране на емисията, пласирана през 2016 г., в размер на 550 милиона евро и с лихва, възлизаща на 4,875 %, която е с падеж през август 2021 г., както и за общи корпоративни цели, с изключение на свързаните с въглища дейности.