АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Производството на космически кораби и ракети носители в Евросъюза достига своя връх през 2016 г., когато стойността му се оценява 6,24 млрд. евро.
От 500 килограма до един тон риба разтоварва на ден един риболовен кораб, уточни той. От сладководните видове в момента на пазарите се предлагат шаран, сом, толстолоб.
Учени от Института за космически изследвания и технологии (ИКИТ) към БАН пристигат в Пловдивския панаир, за да демонстрират цивилните приложения на въздушните роботи - дроновете. Това ще се случи от 25 до 28 септември в рамките на 78-ото издание на Международния технически панаир, съобщиха от Панаира.
Турският сондажен кораб от седмо поколение „Абдулхамид Хан“ отплава за Черно море за сондажни дейности в региона. Газовото находище Сакария, открито през 2020 г., е най-голямото, установявано в турски води, и че страната има нужда да увеличи добива от него бързо.
Компанията допълни, че печалбите преди отчитане на лихви и данъци (EBIT) възлизат на общо 847 милиона евро, което е сериозен спад спрямо 1,497 милиарда евро през предходната година, поради ръст на таксите в бизнеса с космически системи.
Тя се намира във Висшето военноморско училище "Никола Йонков Вапцаров" във Варна.
Той е в състояние да провежда проучвания на повече от 10 000 метра дълбочина в търсене на петрол, газ и други полезни изкопаеми. Корабът може да изминава до 15 000 морски мили (27 780 км) и да работи 120 дни, без да се връща в пристанище. Сондите стигнат до 11 000 метра под морското равнище.
Фирма "Антарта" поставя ново начало за производството на оригинална българска космическа храна, която стана хит на изложението и привлече вниманието на посетителите. До момента тя е единствената компания, която е лицензирана да произвежда космически храни у нас.
"Това е един от най-бавно развиващите се проекти, които сме правили, но без съмнение е с най-голямо въздействие върху планетата", казва ръководителят на проекта Джон Купър, който е работил и за тима на Макларън във Формула 1.
Следващият кораб от серията ще носи името "Славянка" и ще влезе в експлоатация още през август, тази година. Останалите ще бъдат доставени през 2024 и 2025 година.