АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Крах на еврото през 2011 невъзможен
Крах на еврото през настъпващата 2011 година няма да има, а цената на един барел ще достигне 100 долара. Това е прогнозата за идната година, публикувана днес от излизащия в Лондон в. Financial Times, цитиран от световните агенции. Непосредствена заплаха от крах на единната европейска валута и разпадане на еврозоната няма, подчертава изданието.
Лидерите на ЕС няма да допуснат през 2011 година фалит на страни членки на еврозоната по държавните им облигации. Според авторитетното икономическо издание финансовите и политическите власти в ЕС ще позволят на най-слабите европейски банки да обявят фалит през идните 12 месеца. Още една прогноза - Китай ще продължи да активизира постъпателно растежа на икономиката си. "Всички приказки за предстояща икономическа криза в Китай са глупости", отбелязва FT.
Изданието обаче не изключва вероятността социалното напрежение в ЕС да се увеличи заради взетите от правителствата мерки за строги икономии.
Цените на петрола ще достигнат равнище 100 долара през 2011 година, прогнозира лондонският вестник, допълвайки, че вероятно те ще останат на това ниво известно време. Банкерите ще трябва да ограничат апетитите си за своите доходи, защото регулаторните власти ще намалят техните бонуси и други заплащания.
Според FT през идната година можем да очакваме засилено напрежение на пазара за хранителни продукти и евентуално поскъпване. "Светът ще се изправи пред продоволствена криза", предупреждава бизнес изданието. Валутната война в световната икономика обаче няма да се активизира и въпреки че дисбалансите ще останат, конюнктурата на валутните пазари ще бъде овладяна, прогнозира FT.
Tweet |
|
Представената информация на излизащия в Лондон в. Financial Timesне не уточнява, че ако крахът на еврото през 2011 г. е невъзможен - то кога ще стане това? Истината е - еврото (както всяка друга държавна валута) е подложено на условията на продължаваща 295 години катастрофална държавна управленческа грешка. По конкретно: През 1716 г. ─ в световното обществено развитие, във Франция при замяна на пари е направена грешка за недовършено преобразуване. Нейната същност е необосновано запазване на начина на държавно управление от времето със златни и при новата обстановка с незлатни пари. Почти три века хората не са установили тази непригодност. В промяната с незлатни пари, Правителствата страдат от собствените си действия на съхранени унищожителни условия, поради удължено старо поведение от минало със златни пари. С този дефект, властите са с намалени бюджетни постъпления, увеличени плащания и не могат да прекратят регресивни икономически прояви. Жестоките щети при кризи са причинени от незавършен градеж в най-