АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Втората фаза от етапа на проучване ще бъде решаващият фактор за окончателното решение за извършване на сондажи.
Американската компания ExxonMobil и Гръцката компания за управление на въглеводородите са в оперативна готовност да започнат проучванията, като се очаква да бъде издаден съответен навигационен телекс (НАВТЕКС), което може да се случи дори в следващите 48 часа, става ясно от интервюто.
Наред с Орадя са номинирани 19 туристически дестинации в цяла Европа: Грац и Виена, Истанбул, Лондон, Амалфийското крайбрежие и Рим, остров Крит и Атина, Пловдив, Амиен, Люцерн, Лахти, Льовен, Любляна,Прага, Бавария,, Марбела, Клоунакилти и Неймеген.
Основно презентациите са насочени към вътрешния туризъм в Русия с цел да не пътуват много в чужбина. Най-големият интерес е към Гърция, гръцките острови, Крит, Кипър и Турция.
Предвижда се през втората половина на юни да бъде възобновено обслужването на около 20 дестинации. Сред тях са Хераклион на гръцкия остров Крит, гръцкият остров Родос, Дубровник в Хърватия, Фару в Португалия, Венеция (Италия) и испанските Ибиса и Малага.
След отварянето на плажовете гърците ще могат да посещават църковни служби, а археологическите обекти, включително Акрополът, ще бъдат отворени за посетители от 18 май. От понеделник ще бъде разрешено и пътуването през континенталната част на страната и до остров Крит, а от 25 май и до другите острови.
Гръцкото правителство обмисля от 18 май да разреши свободен достъп до големите острови Крит, Корфу и Родос. Остров Миконос е засегнат силно от отлива на туристи. Пътуване към гръцките острови в момента е позволено само за сезонни работници с договор от работодателя.
В страната започват мащабни проверки на цените на горива, храни, лекарства и предпазни маски, като само за един ден са наложени глоби в размер на 60 хиляди евро за завишени цени на горивата на о-в Крит.
Проучванията дават признаци за сериозни залежи както в Йонийско море, така и южно от Крит, това са неизследвани досега зони, които приличат на онези на големите находища Зор край Египет и Левиатан край Израел.
Според изданието находището, на което вече е дадено името "Талос", потенциално може да съдържа 10 трилиона кубически фута (280 милиарда кубически метра) природен газ, което го прави два пъти по-голямо от кипърското находище "Афродита" и от същия мащаб като израелското находище "Тамар".