АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Подписка с искане за референдум за краткосрочните наеми. Аргументът – улици, по които не може да се върви спокойно, тротоари, заети с маси и недостъпни за жителите, шумове, които смущават нуждаещите се от почивка след работен ден, историческо наследство, експлоатирано от фирми за насърчаване на туризма.
Намеренията ни са сградата да функционира като представителна централа на всички дейности на компанията, включително за дейността на фондация “За пример”, основана от ръководството на SiteGround. Ангажирани сме със запазването на културното наследство на София и ще информираме обществеността за напредъка по проекта, когато имаме готово решение.
Те вече са официално включени в списъка на ЮНЕСКО за нематериално културно наследство. В града има над 300 щанда за наденички, а в изминалите няколко години този вид улична храна изживява своя ренесанс и е все по-търсена. Новият им статут подчертава значението им като място за срещи, кулинарно разнообразие и просто виенски начин на живот.
Виетнам е оценен като дестинация с разнообразно културно наследство. Страната от Югоизточна Азия получи 89 от 100 точки и се класира на 15-о място в списъка.
Безспорен местен първенец по добив на маслини е Егейският регион, където растат 75% от маслиновите дървета в страната. През есента, по време на събирането на маслиновата реколта, областта оживява благодарение на местните жители, които празнуват заради плодородните си земи и древното си наследство, дълбоко съхранено в културата и традициите на страната.
Само две десетилетия след Освобождението младата ни столица постепенно се превръща в пример за културно подражание. "Модерен театър", "Глория палас", "Роял", "Европа палас", "Балкан", "Рекс", "Славянска беседа", "Македония".
Кристиян Печовски, студент от НБУ, впечатли журито на престижния Nova D-Zine Competition, организиран от Nova City Group, със своя уникален интериорен проект, вдъхновен от българските традиции и модернистичния стил. Проектът му, който спечели трето място, съчетава класическа архитектура с иновативни решения, като същевременно отдава почит на културното наследство на България.
Проектът се казва „Опазване и атрактивно представяне на природното и културно наследство на общините Белоградчик и Болевац“ и е реализиран по програмата за трансгранично сътрудничество България – Сърбия 2014-2020.
Отделно от възстановената функция на сградата като „покрит пазар“, в сутерена с археологическото наследство от древна Сердика, предстои да бъде развиван културен календар с музикални, сценични, изящни и визуални изкуства. Част от него ще бъде и специална селекция от медийни събития.
Концепцията предвижда изпълнение на инфраструктурни, социални и културно-исторически проекти в трите общини на обща стойност 171 милиона лева. Проектите трябва да се финансират безвъзмездно от оперативните програми на Европейския съюз "Развитие на регионите" 2021-2027 година и "Развитие на човешките ресурси" 2021-2027 година.