АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Как се одобрява този бюджет? Кой проверява дали парите са похарчени добре? Ето къде се намесва Европейският парламент!
Проектът се осъществява от управата на китайското пристанище Лянюнган съвместно с морското търговско пристанище Актау. Изграждането на хъба ще позволи увеличаването на транспорта на контейнери през Каспийско море с Азербайджан, Грузия, Турция и да се преориентира част от товарите, пътуващи от Китай към Европа.
Сравняваме цените в Северна Македония. На 40 км от Благоевград - в магазините в Делчево, през есента посещенията за пазар зачестяват заради приготвянето на зимнина, казват местните търговци, а цените са по-ниски от тези у нас.
Ето кои са топ 5 дестинации, където почиваха българите за лято 2024. Тази година те се ориентираха предимно в средиземноморските страни, като най-предпочитани са Испания, Гърция и Италия.
През 2023 г. нидерландците са ходили на почивка общо 37,6 милиона пъти. От тях 16,7 млн. пъти са избрали да почиват в собствената си страна, а 20,9 млн. - в чужбина. Германия е била най-популярната дестинация за почивка както през летния, така и през зимния период, докато през 2022 г. нидерландците все още са предпочитали Франция. През 2023 г. Франция е втора (2,9 млн. почивки), а трета е Испания (2,1 млн.).
Финансираната от фонда "Актис" (Actis) компания "Резолв Енерджи" (Rezolv Energy) избра трима изпълнители - "СМС Юроп" (CMC Europe), "Соларпро" (Solarpro) и "Грийн Солар Енерджи" (Green Solar Energy), за изграждането соларен парк "Свети Георги", с капацитет 229 мегавата, който ще бъде на територията на Община Силистра.
Производителят на хранителни продукти вече обяви през март миналата година, че съкращава около 7500 работни места в целия свят, за да намали разходите си. По това време не беше известно къде ще бъдат съкратени работните места.
Съоръжението, което се изгражда на около 34 километра от Хамбург, е планирано да бъде пуснато в експлоатация през 2027 година. То се строи от консорциум от компании, като прогнозната му стойност е около 1 милиард евро.
Сравняването включва благосъстоянието "тук и сега", тоест без да се отчитат последиците за бъдещите поколения или за хората в други държави. За да се изчисли благосъстоянието "тук и сега", всяка държава членка е била сравнена по 23 показателя в девет различни теми.
Евростат отчита сериозни разлики между продължителността на работната седмица в страните членки за 2023 година. Най-дълга работна седмици е отчетена в Гърция (39,8 часа). След нея по продължителност се нареждат Румъния (39,5), Полша (39,3) и България (39,0).