АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Акцентира се върху необходимостта от инвестиции в цифровизация и създаване на икономически профил, ориентиран към младите хора. Стратегията включва например създаването на бизнес инкубатор, център за трансфер на технологии и дигитален хъб, които ще допринесат за повишаване нацифровите умения.
Съоръженията са разположени на площ от 25 000 кв. метра, включват места за автомобили на хора с ограничена подвижност и зарядни станции за електромобили. Проектът е на стойност над 7 милиона лева, допълват от компанията.
Ръководството на "Стара планина холд" предвижда продажбите за единадесетте месеца на 2024 година да достигнат 240,39 млн. лева, което ще е понижение от 30,61 на сто спрямо същия период на 2023 година.
Новосъздаденото сдружение "Фонд за развитие на Летище Бургас", в което се включиха всички общини в областта, ще търси авиокомпания, която да изпълнява полети от и до Бургас целогодишно.
В края на февруари ТЕЦ "Марица изток" 3 излезе на свободния пазар и временно прекрати дейност. През март от "Бюрото по труда" в Стара Загора обявиха, че са получили уведомление за съкращаване на 160 работници от предприятието от 10 май.
Изпреварващият икономически растеж в няколко от по-малките области продължава, като постепенно делът на София в общия БВП на страната намалява. Въпреки това столицата запазва водещата си роля с 41% от БВП през 2022 г., или 68,7 млрд. лв., следвана от Пловдив и Стара Загора.
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
"Заводът на "Арсенал" в град Стара Загора е най-роботизираният завод в България", заяви по време на откриването изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев.
Най-скъпи в абсолютни числа остават имотите в столицата - средно по 1840 евро на квадратен метър. Веднага след София се подреждат Варна и Бургас - с цени от 1443 и 1300 евро на квадратен метър. В Пловдив средната цена надминава 1200 евро на квадратен метър, а имотите в Русе се оказват по-скъпи от тези в Стара Загора.
Пет от проектите са за изграждане на железопътна и пристанищна инфраструктура. Други два са за техническа помощ за изграждане на жп връзка с летище Пловдив и за развитие на железопътен възел Пловдив.