АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Собственикът на Royal Bammens посочва, че вече не успява да поддържа компанията "икономически жизнеспособна". В Европа сега има около 400 000 екземпляра от прочутата им кофа за боклук "Капитоле" (Capitole). Фирмата има 174-годишна история, започнала когато Пийт Баменс отваря ковачница в Геертройденберг през 1850 година.
"Роял Баменс" произвежда кофи за боклук, кошчета на колелца и подземни контейнери за отпадъци. Според дизайнера му в Европа сега има около 400 000 екземпляра от прочутата им кофа за боклук "Капитоле" (Capitole).
Като общ резултат от срещата всички участници се обединиха около нуждата от създаването на пътна карта – стратегически документ за сектора, който да определи кога и как да се случва поетапното интегриране на европейските политики и практики.
Новото превозно средство, което е изключително тихо и не отделя нищо освен вода, заменя диезлов камион. Водородът се зарежда на станция на общинската фирма Wien Energie.
В двуседмичния си бюлетин „Кредитни перспективи“ Мудис цитира доклад за „падналите ангели“ - държави, чийто рейтинг е понижен до „боклук“ - и „потенциалните изгряващи звезди“, както агенцията нарича страните, чийто кредитен рейтинг е на път да бъде повишен до статут на инвестиционен клас.
Компанията "Нетера" изгради и пусна нова оптична мрежа в София, която покрива цялата столица, включително всички големи бизнес центрове и пътни артерии като "Цариградско шосе", бул. "България", централните улици и булеварди.
75 на сто от испанските домакинстват признават, че изхвърлят хранителни продукти. От храните, които попадат в кошчетата за боклук, три четвърти са непреработени продукти. Сред тях най-често се изхвърлят плодове (32,1 на сто), зеленчуци (13,6 на сто), хляб (4,8 на сто) и мляко (4,5 на сто).
Повече от 920 милиона тона храна се изхвърлят по света всяка година. Според най-новото изследване на Организацията за прехрана и земеделие към ООН, 17 на сто от произведената по света храна бива изхабена. Част от нея дори не стига до крайните потребители, а отива директно в кофата за боклук.
Румънската национална охрана на околната среда заяви, че пратките са изпратени от Европейския съюз (Германия, Холандия, Чехия, Словения, Италия, Словакия, Обединеното кралство, Норвегия, Швейцария). Получателите бяха от Румъния, България, Гърция и Турция.
Поръчката за изграждане на инсинератор е на стойност 350 млн. лв. с ДДС. Новата система трябва да бъде изградена до 2023 г. и да се ползва като гориво от "Топлофикация София".