АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Средствата се отпускат за изплащане на част от втория транш на обща стойност 325 млн. лв. по схеми за държавни помощи „Помощ в подкрепа на ликвидността на земеделски стопани за преодоляване на негативното икономическо въздействие на руската агресия срещу Украйна“ и „Помощ в подкрепа на ликвидността на земеделски стопани, производители на зърнени и маслодайни култури, за преодоляване на негативното икономическо въздействие на...
По еко схемата за „Поддържане и подобряване на биологичното разнообразие и екологичната инфраструктура“ (Еко – БРЕИ) подпомагане, в размер над 3,6 млн. лв. (3 685 389 лв.), получават 5 974 земеделски производители. По втората еко схема – за поддържане и подобряване на биоразнообразието в горски екосистеми (Еко – ГТ) са преведени 248 136 лв. на 128 бенефициери
Те включват въвеждане на различни инвестиционни профили на пенсионните схеми, съобразно желанието на хората и преглед на правилата, определящи инвестиционните възможности за постигане на растяща доходност. За целта са нужни законови промени, които подкрепят дадените от ОИСР препоръки.
Натрупаните пенсионни права в България към края на 2021 г. са 293 174 млн. лева. От тях 273 623 млн. лв. са към социалноосигурителни пенсионни схеми, а 19 551 млн. лв. са към схеми за дефинирани вноски.
Ще се допускат само маркировки за устойчивост, които се основават на схеми за официално сертифициране или такива, които са одобрени от публични органи.
Предлаганите промени и изменения произтичат от необходимостта от адаптиране на действащите български норми в полето на предоставяните "схеми за помощ" и на финансовите насърчителни мерки към търговски субекта спрямо Регламент (ЕС) 2023/1315 на ЕК за изменение на Регламент (ЕС) № 651/2014.
Активите под управление на 62% от 50-те най-големи публични пенсионни схеми и на близо половината от 50-те най-големи суверенни фондове в света намаляха през последната година. А възстановяването на загубите да отнеме повече от година очакват 50% от проучените от Форума на официалните парични и финансови институции (OMFIF) фондове.
Те са на стойност над 126 млн. лева и ще бъдат отворени за бизнеса през 2024 г. По думите му едната грантова схема е насочена към интермодалните оператори и е на стойност 34,5 млн. лева, предвидени за изграждане на нови и развитие на съществуващите интермодални терминали в страната.
Най-много осигурени лица има в УПФ - 80,29 на сто. Лицата, осигурени в доброволните (ДПФ) и професионалните пенсионни фондове (ППФ), заемат съответно дял от 12,97 на сто и 6,54 на сто. Най-малък е делът на осигурените в доброволните пенсионни фондове по професионални схеми - 0,20 на сто.
През последните месеци се наблюдава рязко покачване на поръчките за нови самолети от страна на големи и по-малки авиокомпании и лизингови дружества, а самолетостроителите се задъхват и признават, че едва ли ще успеят да ги изпълнят в срок