АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
По-голямата част от суровото мляко, произведено през 2023 г., е доставено на мандрите (149,3 милиона тона) и е използвано за производството на редица пресни и промишлени млечни продукти.
Споразумението включва установяване на квоти за внос на определени селскостопански продукти от държавите от Меркосур, сред които са Аржентина, Бразилия, Парагвай и Уругвай.
Всъщност не съществува една „балканска закуска“, все пак някои елементи на „балканската закуска“ от социалната мрежа са точни – балансът на протеин, въглехидрат, млечни продукти и свежи сурови зеленчуци например. Но точните съставки варират според региона, социоикономическия статут, климата, сезона и дори според религията.
Руски официални лица и бизнес ръководители са провели разговори за сливането на най-големите петролни компании в страната в един производител, съобщава "Уолстрийт джънръл". Дни преди това "Файненшъл таймс" писа, че "Лукойл" планира до края на 2024 да продаде мажоритарния дал в рафинерията си в България, най-големия актив на компанията на Балканите, на катарско-британско консорциум.
На над 3000 кв.м. изложбени площи ще се представят овощари, фермери, преработватели на плодове и зеленчуци и богато разнообразие от продукти и услуги за сектора в най-добрите традиции на агропроизводството у нас.
Роспатент получи заявление за регистрация на марката Trampovka, под която се планира да се произвежда водка в чест на избрания президент на САЩ Доналд Тръмп. Той ще бъде продаден от ИТ компания от Санкт Петербург RAU IT, която обслужва Газпром, Росатом и Лукойл.
България произвежда около 2 милиона тона продукция от металургичната индустрия, от които 1,2 млн. са продуктите на черната металургия, а останалите – на цветната металургия. България е сред първите 10 страни в Европа по производство на продукти на металургичната индустрия, каза Никола Рангелов.
Най-големите компании за хранителни стоки и напитки в света продават по-малко здравословни продукти в страните с ниски доходи, отколкото в тези с високи доходи, се посочва в нов доклад. Продукти, продавани от компании като "Нестле" (Nestle), "ПепсиКо" (PepsiCo) и "Юниливър" (Unilever), са оценени като част от глобалния индекс, публикуван от "Достъп до инициатива за хранене", първият от 2021 г.
За тази динамика се предвижда да продължат да допринасят прогнозираният растеж на разходите за труд на единица продукция и силното потребителско търсене, оказвайки натиск върху цените най-вече в групите на услугите и на хранителните продукти.
Индексът на организацията, който следи месечните промени на международните цени на кошница от продукти, се покачи до 127,4 пункта, или с 2 пункта повече от септември.