АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Според данни на НСИ за средните купени количества хранителни стоки на домакинство, консумацията на традиционно български и чуждестранни месни деликатеси е константна през годините. Така например за 2021 година консумацията на трайни колбаси е 6,1 кг. на домакинство. За 2022 и 2023 година консумацията намалява до 5,9 кг.
Към момента имаме 54 магазина в страната, като основно те са разположени в населени места с между 1000 и 50 000 жители. Един от най-успешните примери за истинско партньорство е магазинът на Фани Шеврова във Велинград. Въпреки все по-интензивната конкуренция в града партньорът ни успешно развива бизнеса си с помощта на „Моят магазин“.
Нова кръстоска породи, демонстрации по транжиране, дегустации, филм и какво ли още не очакват посетителите на най-голямото от 5-те хранителни изложения. МЕСОМАНИЯ ще отвори врати от 13 до 16 ноември в Интер Експо Център, София.
Най-големите компании за хранителни стоки и напитки в света продават по-малко здравословни продукти в страните с ниски доходи, отколкото в тези с високи доходи, се посочва в нов доклад. Продукти, продавани от компании като "Нестле" (Nestle), "ПепсиКо" (PepsiCo) и "Юниливър" (Unilever), са оценени като част от глобалния индекс, публикуван от "Достъп до инициатива за хранене", първият от 2021 г.
Минимално повишение на цените на някои основни хранителни стоки, плодове и зеленчуци на борсите в страната се наблюдава и през тази седмица, показват данните в седмичния бюлетин на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ).
През септември 2024 г. спрямо предходния месец най-голямо увеличение е регистрирано в групите: „Образование“ (+3.3%), „Облекло и обувки“ (+0.8%), „Хранителни продукти и безалкохолни напитки“ (+0.6%) и „Алкохолни напитки и тютюневи изделия“ (+0.3%).
Общата макроикономическа и ценова среда на храните показва възможни подобрения в търсенето на селскостопански хранителни продукти в повечето сектори.
Статистиката сочи, че вече има превес на онлайн пазаруването над офлайн пазаруването, най-видим в по-младите възрастови групи. Бюджетите за онлайн покупки също надвишават тези за пазаруване в магазин, а хората са склонни да поемат риска да поръчват онлайн категории продукти, които традиционно купуват от физически обект, за да си спестят време в обикаляне на магазини. Така електронната търговия увеличава обхвата си в категории като електроника...
На първо място бе отличена инициативата на ЗЕАД „Булстрад Виена Иншурънс Груп“ ЕАД –„Национална верига турнири по детски волейбол, „Малки великани“.
През август 2024 г. спрямо предходния месец най-голямо е увеличението на цените в групите: „Хранителни продукти и безалкохолни напитки“ (+0.9%), „Развлечения и култура“ (+0.5%) и „Алкохолни напитки и тютюневи изделия“ (+0,3%). Най-голямо намаление е регистрирано в групите: „Облекло и обувки“ (-3.3%) и „Транспорт“ (-0.9%).