АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


"Доказателство за значението на Германия като водещ външноикономически партньор на България са ускорените темпове на нарастване на търговския стокообмен, както и сериозното присъствие на германски компании, опериращи на българския пазар и развиващи бизнес у нас", изтъкна икономическият министър.


Спрямо вида и големината си те ще получат между 15 000 лв. и 150 000 лв. за нови машини, съоръжения, оборудване, инструменти и специализиран софтуер. Целта е да станат по-конкурентоспособни и да подобрят пазарното си представяне.


Използването на производствения капацитет на компаниите в сектора на гражданското строителство в Германия се е повишило на 72,6 на сто през март от 70,1 на сто през февруари.


До 2 май ще бъдат разгледани възможностите за подобряване позициите на страните по споразумението между българските компании "Булгаргаз“, "Булгартрансгаз“ и турската "Боташ“. За това се договориха в Баку министърът на енергетиката Жечо Станков и турският му колега Алпарслан Байрактар, които участваха в 11-та министерска среща на Консултативния съвет за Южния газов коридор.


Когато "Либхер" започна първото си производство, подизпълнители бяха чужди компании. В момента над 80-90% от техните доставчици и подизпълнители са български компании.


Все по-трудно се разплащат фирми в строителството, земеделието и транспорта, показват данните на Allianz Trade. Расте рискът за експортно ориентираните български компании, алармират още експертите.


Европейската комисия, която обискира компаниите преди три години, съобщи, че картелът, които е свързан с излезли от употреба превозни средства, е просъществувал от май 2002 г. до септември 2017 г., като Европейската асоциация на автомобилните производители (ACEA) е организирала срещи и контакти между компаниите.


Избраните проекти подкрепят реформи в областта на конкурентоспособността, качеството на публичната администрация, бизнес средата за малки и средни предприятия и адаптиране на енергийните системи към екологичния и цифровия преход.


Компании за електронна търговия като японския гигант са изправени пред остър недостиг на куриери за доставки, докато броят на пратките се увеличава.


Белият дом се готви да обложи с нови мита редица потребителски стоки от 2 април, с което предизвика остра критика от страна на международни ръководители и тревоги за възможно повишаване на потребителските цени, припомня Ройтерс.