АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Гръцкият Държавен съвет, ВАС на страната, отмени като противоконституционни разпоредбите на т.нар. Нов регламент за строителството от 2012 г., с които се позволяваше увеличаване на интензивността на застрояването и на височината на сградите срещу по-екологично строителство и увеличаване на зелените пространства.
Те касаят открити зони за отдих, където има вероятност децата да се събират, като обществени детски площадки, увеселителни паркове и плувни басейни; открити пространства, свързани със здравни и образователни помещения; обществени сгради; обслужващи предприятия; и транспортните спирки и гари.
Насоките дават на инвеститорите и разработчиците примери за качество при преобразяването на сгради, открити пространства и квартали.
По регионалните програми за заетост ще се реализират общественополезни дейности за поддържане и опазване на общинската и държавната собственост – училища, детски градини, пътища, паметници на културата, както и за поддръжка и почистване на паркове и междублокови пространства.
През първите четири месеца на тази година новоинсталираният фотоволатичен капацитет на търговски покриви се е увеличил с 81 процента, докато соларните инсталации на открити пространства са нараснали със 74 процента на годишна база. В жилищния сектор новите инсталации обаче са се увеличили с едва 1 процент.
Прогнозите за текущата година, направени от Media Fact Book, показват, че местният медиен пазар ще продължи да расте до 762 милиона евро, със значително увеличение за телевизия (+10%) и външни пространства (OOH, Out-of-home) (+10%), и умерено увеличение за цифрови медии (+7%) и радио (+7%). От друга страна, медийният пазар в сегмента „Печат“ ще намалее с 10%.
Себестойността на електроенергията от вятърните централи в морските пространства към 2030 г. се оценява на 1.5 до 2 пъти по-ниска от тази, произведена от нови АЕЦ мощности и повече от 10 пъти по-ниска от себестойността на въглищните ТЕЦ-ове.
БТА потърси експерти за коментар на законопроекта за енергията от възобновяеми източници в морските пространства.
Близо 10 години сайтът привлича огромна аудитория потребители от 190 държави с рубрики, снимки и видеа, даващи информация за забележителностите, начините за придвижване в и около града, за атракции, музеи, храмове, паркове, галерии, арт пространства и възможности за спорт. Поддържан на 6 езика туристическия портал годишно генерира над милион и половина посещения.
Предстои създаването на специална регулаторна рамка в България за развитието вятърни централи морските пространства. Техническият потенциал за офшорна вятърна енергия в българския участък на Черно море се оценява на 116 ГВТ.