АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Двете страни, които вече си сътрудничат във военната и икономическата сфера, обявиха че укрепват допълнително връзките си след две години на планиране. Както Иран, така и Русия са предмет на международни санкции.
Общо 19 международни компании заявиха интерес за участие в обявения от „Булгаргаз“ ЕАД търг за доставка на втечнен природен газ за месеците януари и февруари 2025 година на терминала в гр. Александруполис, Гърция, съобщиха от дружеството.
В газовото хранилище "Чирен" съхраняват природен газ общо 12 компании – 7 български и 5 международни, се посочва още в съобщението. Българският газопреносен оператор продължава изпълнението на мероприятията във връзка с настъпващия есенно-зимен период.
Между 2022 и 2023 г. делът на нощувките от международни туристи извън Европа е нараснал от 12,6 на сто до 15,6 на сто. Като абсолютна стойност нощувките на неевропейски туристи са се повишили с 60 милиона или допълнително 164 000 чуждестранни гости средно всяка нощ от годината.
Energy Traders Europe е създадена през 1999 г. като Европейска федерация на търговците на енергия /EFET/ с цел да подобри условията за търговия с енергия в Европа. В нея членуват близо 160 международни компании, производители и търговци на природен газ.
На първата среща на върха, която събра петте централноазиатски държави преди година, Шолц установи стратегическо партньорство с Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Таджикистан и Туркменистан. "Особено във времена на глобална несигурност се нуждаем от близки, доверени международни партньори", отбеляза Шолц.
От друга страна, за разлика от предишни години, през това лято се отчита значително увеличение на продажбите на пакети за полети и настаняване до Обединените арабски емирства. Дубай и Абу Даби са най-популярните дестинации.
Сделката за бившата централа е показателна за състоянието на българския инвестиционен пазар на бизнес имоти. “Пазарът е доминиран от сделки за собствено ползване. Активни са основно местни инвеститори, които виждат възможности за придобивания при липсата на конкуренция от големи международни фондове.
Чуждестранни авиолинии начело с British Airways и австралийския превозвач Qantas Airways отменят услуги или не възобновяват полети до Китай след пандемията, докато китайските авиолинии разширяват операциите си в чужбина.
Китайски авиолинии, включително "Чайна Саутърн" (China Southern), "Чайна Ийстърн" (China Eastern), "Еър Чайна" (Air China), са осъществили през юли 90 на сто от извършените международни полети през същия месец на 2019 г., сочат данните на "Съриъм" (Cirium).