АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


От старта на пилотния проект на Lidl в края на март 2023 г. събраните опаковки само в София надхвърлят 13 млн., а общо в страната достигат близо 58 млн. – бутилки и кенове. През май 2024 г. Лидл България въведе опцията потребителите да избират дали да дарят сумата, която получават за върнатите опаковки, или да я приспаднат от покупката си.


Изтеглянето включва кенчета и стъклени бутилки на "Кока-Кола", "Спрайт" (Sprite), "Фанта" (Fanta), "Фюз тий" (Fuze Tea), "Минит мейд" (Minute Maid", "Налу" (Nalu), "Роял блис" (Royal Bliss) и "Тропико" (Tropico) в Белгия, Нидерландия, Великобритания, Германия, Франция и Люксембург, които са на пазара от ноември.


КЗП и БАБХ оповестиха резултатите от съвместна проверка за зехтин, чиито етикети заблуждават потребителите. В резултат близо 28 000 бутилки "зехтин" със заблуждаващ етикет са изтеглени от българския пазар като нарушаващи Регламент (ЕС) 2022/2104 на ЕС.


БАБХ е предприела действия съгласно вменените правомощия на институцията и наличните 27 631 бр. бутилки "Mediterranean Blend of Italian Sunflower Oil & Extra Virgin Olive Oil (20 %)" от 1 л. са спрени за продажба. Контролираното количество от БАБХ 27 631 броя бутилки са изпратени обратно към Италия.


Зараждащото се руско производство на уиски е един от многото примери как местните производители се опитват да запълнят дупките, останали след изтеглянето на чуждестранните компании. "Математиката е проста", казва Генадий Силиванов, главен технолог на "Кемля". "Руснакът ще си купи едва бутилка качествен алкохол вместо 10 бутилки евтина водка или нещо подобно и ще пие по-малко".


Ръст на скандинавците в комплекса. "Дни на отворените бутилки" в Троян от 21 до 23 септември,инициативата е във връзка с Български фестивал на сливата - 2024, на който предприятието е традиционен партньор.


JR West въвежда в употреба робот, който прилича на "лошите" от анимационните филми от 80-те години на миналия век, за да поддържа жп линиите,. Новият хуманоиден служител с очи, оформени като дъно на бутилка, и две сгъващи се ръце е монтиран в задната част на камион, който може да се движи по релси.


На ССБ цените на основните хранителни стоки остават стабилни при същото ниво на началните цени. Олио в бутилки се продава на 2,20 лева за литър, нерафинирано олио на 1750 лева за тон. Продължава предлагането на жълт грах в биг бег по един тон при начална цена 1200 лева за тон.


Илия Станчев, мениджър в София Тех Парк, направи тест драйв на V500e на територията на парка. Той беше силно заинтригуван от факта, че електромобилът има впечатляващ пробег от 300 км с едно зареждане.


Цените на основните стоки са стабилни при същото ниво на началните цени. Олио в бутилки се продава на 2,20 лева за литър, както и нерафинирано такова на 1750 лева за тон. Продължава предлагането на жълт грах в биг бек по един тон при начална цена 1200 лева за тон.