АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Най-скъпият продаден апартамент също е в сръбската столица и е на стойност 1 226 888 евро, информира сръбската редакция на телевизия Ен1, като цитира данни на Републиканския геодезичен институт.
Най-скъпи в абсолютни числа остават имотите в столицата - средно по 1840 евро на квадратен метър. Веднага след София се подреждат Варна и Бургас - с цени от 1443 и 1300 евро на квадратен метър. В Пловдив средната цена надминава 1200 евро на квадратен метър, а имотите в Русе се оказват по-скъпи от тези в Стара Загора.
Най-голямо е поскъпването на квадратния метър в областните градове Видин, Кюстендил, Ловеч и Сливен, където за поредна година се отчита покачване от над 20%. Причината за това е най-вече догонващата тенденция за региони, в които развитието на пазара е изоставало преди това.
В периода януари – юли тази година замърсяването на въздуха в Истанбул с азотен диоксид е достигнало 40,61 микрограма на кубичен метър, докато през същия период миналата година е измерена концентрация от 35,55 микрограма/куб.м., т.е. регистрирано е увеличение от около 14 процента.
Германия е скъпо място за купуване на жилища в сравнение с други европейски страни, за да станат собственици на апартамент в новопостроена сграда, купувачите трябва да похарчат 4700 евро (5170 долара) на квадратен метър.
За да станат собственици на апартамент в новопостроена сграда в Германия, купувачите трябва да похарчат 4700 евро (5170 долара) на квадратен метър. Само Австрия е малко по-скъпа.
Клуж-Напока остава най-скъпият град в Румъния. Средната цена там достигна 2753 евро на квадратен метър след 10-процентен растеж през последната година.
Монстат обяви, че средната цена на квадратен метър в новите жилищни сгради в Подгорица е била 1860 евро, в крайбрежния регион на страната – 1770 евро, в централния регион - 915 евро и 1090 евро в северния регион.
България заменя вноса на руски петрол със суров петрол от Казахстан, Ирак и Тунис през януари, според търговци и данни на LSE (London Stock Exchange Group ), съобщава Ройтерс.
Тази година цените са сравнително без промяна, като в Благоевград добивът "на корен" за иглолистна дървесина е 15 лева за кубичен метър, а за широколистна - 20 лева. Цените от централен склад са 94 лева за иглолистна дървесина и 119 лв. за широколистна.