АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Малайзийският министър-председател Ануар Ибрахим нарече специалната икономическа зона Джохор-Сингапур "уникална инициатива", която ще използва взаимно силните страни на партньорите и ще задълбочи връзките в един свят, който става все по-поляризиран.
Заводът за високотехнологично опаковане на полупроводници в италианския регион Пиемонт се разработва от компанията Silicon Box, чиято централа е в Сингапур.
В програмата регионите и държавите с висок потенциал за растеж извън ЕС се определят като основни целеви пазари за насърчаване. Те включват Китай, Япония, Южна Корея, Сингапур и Северна Америка. Обединеното кралство продължава да бъде един от основните пазари за износ на продукти на хранително-вкусовата промишленост на ЕС.
Виетнам, Китай и Мавриций са привлекли най-много милионери за последните 10 години, сподели Лив Баген, макроикономист и специалист в сектора на недвижимите имоти. Тя, заедно с Тако Хейдинга, един от най-популярните експерти в сферата в Азия в момента, бяха специални гости на форума в София.
Начело по този показател е Ню Йорк с повишение от 57,1%, следван от Лондон (56,5%) и Маями с ръст от 45,8%. Топ 5 допълват Сингапур и Сидни, където наемите скачат с респективно 41,4 и 40,9%.
Местните легенди разказват, че тук живеят 1000 милионери. Местните медии твърдят, че в Крайова е един от най-старите театри в страната. Местните власти се хвалят с най-големия естествен парк в Източна Европа (90 хектара) и с едни от най-красивите и посещавани Коледни и Великденски фестивали в Европа. Последното вече е добре известно на българите.
Центърът на гравитацията на златните пазари се мести на изток, а Сингапур е идеалното място за потенциалната опорна точка на този нов баланс, заяви експерт по време на конференция в Сингапур, посветена на търговията с благородни метали.
По отношение на международните плащания, с изключение на тези в рамките на еврозоната, китайският юан се класира на пето място с дял от 2,78% през февруари. Хонконг е бил най-големият пазар за офшорни транзакции в юани, със 79,9%, следван от Великобритания с 5,37% и Сингапур с 3,39%, се казва още в доклада на SWIFT.
Сингапур, Дания и САЩ са най-добрите места в света за правене на бизнес, според класацията за бизнес средата на "Икономист интелиджънс юнит" (Economist Intelligence Unit), цитирана от Си Ен Би Си.
Според проучването на камарата основната дестинация за преместване на централите на компаниите от Китай е Сингапур (43 на сто предпочитат града-държава), следван от Малайзия. Едва 9 на сто планират да се прехвърлят в Хонконг.