АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Ще се инвестира в инфраструктура. 40-те градски общини са от 6-те региона за планиране от ниво NUTS 2: Айтос, Асеновград, Ботевград, Велинград, Враца, Габрово, Горна Оряховица, Гоце Делчев, Димитровград, град Добрич, Дупница, Казанлък, Карлово, Карнобат, Кърджали, Кюстендил, Ловеч, Лом, Монтана, Нова Загора, Пазарджик, Панагюрище, Перник, Петрич, Пещера, Разград, Самоков, Сандански, Свиленград, Свищов, Севлиево, Силистра, Сливен, Смолян,...
Наред с традиционните храни, сокове, мармалади, вина и безалкохолни напитки, част от изложението ще бъдат модерни машини, техники, технологии, малинокомбайни, системи за поливане, нови сортове и други, пряко свързани с производството на ягодоплодни.
Пилотният проект на енергийна общност в града предвижда изграждане на възобновяеми енергийни източници (ВЕИ) за производство на 100 kWh електрическа енергия.
При излизането на пазара е важно представянето на имота, като има различни техники за подобряване, най-малкото е той да бъде почистен, подреден, което позволява на брокерите да направят качествени снимки и атрактивно представяне, допълни експертът.
Към 31 декември 2023 г. населените места в България без нито един жител са 201, като най-голям брой от тях се намират в областите Велико Търново (67), Габрово (67), Кюстендил (10) и Кърджали (9), съобщи НСИ. В 1453 села, или в 27,6 на сто от населените места, живеят от 1 до 49 души включително. Над 100 000 души има в шест града в страната, в които живее 35,2 на сто от населението.
Най-висока е в областите Плевен (26.5%), Благоевград (25.4%) и Габрово (24.3%). Обхватът, на децата, отглеждани в детски ясли към 31.12.2023 г. общо за страната, е 17.9%. Най-висок е показателят за областите София (столица) (21.9%), Плевен (21.7%) и Благоевград (21.1%).
Подобни инфо дни бяха организирани в няколко населени места, където има действащи проекти по Програма „Транспорт“ (Пловдив, Благоевград, Елин Пелин, София и др.).
Сред най-често срещани провинения през месец февруари са: извършване на сеч без позволително, сеч без контролна горска марка, съхранение на дървесина без необходимите прилежащи писмени документи, лов без писмени разрешителни, както и събиране на рога без писмени позволителни.
Домът на културата посрещна първите си гости по време на финалното събитие на проекта, което се проведе на 14 февруари 2024г. Най-големият културен обект на Габрово, с площ от близо 8000 кв. м. и с повече от 60 помещения, отвори вратите си с уютна атмосфера, съхранил архитектурните си ценности и предлагащ съвременни решения за усилване на творческите възприятия.
Целта на предложението е продоволствената система да стане по-издръжлива чрез разработване на подобрени сортове растения, които са устойчиви на изменението на климата и на вредители и дават по-високи добиви или които изискват по-малко торове и пестициди.