АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Напусналите банка са Goldman Sachs, Wells Fargo, "Сити", "Банк ъв Америка" и "Морган Стенли". Само четири американски финансови групи остават нейни членове, включително JPMorgan Chase, която от своя страна не отговори на искането за коментар относно бъдещите ѝ намерения.
Руски съд разпореди изземването на активи от банковите сметки на "Джей Пи Морган Чейс" (JPMorgan Chase) в размер на 155,8 милиона долара, предаде Ройтерс. Решението е в отговор на искане на руската държавна ВТБ банк заради понесени щети при замразяване на нейни активи зад граница.
Това са "Банка на Ню Йорк Мелън", както и на банка "Джей Пи Морган Чейз". В решението на съда се казва, че мярката е поискана от заместник главния прокурор "за защита на интересите на РФ във връзка с отнемането от ЦБ на Украйна на лиценза на банка Ем Ер и плановете за нейното закриване до 2025 г. Банка Ем Ер е украински клон на най-голямата руска банка "Сбербанк".
"Морган Стенли" е сред банковите гиганти, които плащат специални такси, за да бъде запълнен държавният гаранционен фонд, олекнал с 16 милиарда долара през миналата година след колапса на две по-малки банки.
Американският банков сектор се доближава до друг източник на сътресения – риска от рязко понижаване на рейтингите на десетки банки, сред които може да е и "Джей Пи Морган Чейс" (JPMorgan Chase). Това предупреди в интервю за Си Ен Би Си анализаторът от "Фич" (Fitch) Крис Волф.
Налице са знаци, че процесът на дедоларизация е започнал, но доларът ще запази позициите си в обозримо бъдеще, според валутни експерти на банка "Джей Пи Морган" (JPMorgan), цитиран от Ройтерс.
Анализатори от американската банка "Джей Пи Морган" (JPMorgan) обявиха, че заемът няма да бъде достатъчен, за да успокои опасенията на инвеститорите, което означава, че най-вероятният изход от ситуацията ще бъде продажбата на "Креди сюис", информира Ройтерс.
Преките щети поради разрушаването на сгради в Турция при унищожителното земетресение на 6 февруари може да достигнат до 2,5 на сто от брутния вътрешен продукт на страната, което се равнява на 25 милиарда долара, обяви американската банка "Джей Пи Морган" (JPMorgan).
Значителна неяснота има за американската фискалната политика при управлението на президента Доналд Тръмп, заяви вицепрезидентът на Управлението за федерален резерв (УФР) на САЩ Стенли Фишер, цитиран от Ройтерс.
Тръмп имаше дялово участие в технологичните компании Епъл (Apple Inc), Майкрософт (Microsoft Corp) и банка Джей Пи Морган (JP Morgan). Милър съобщи в имейл, че Тръмп е продал всичките си акции, но не отговори на въпросите какво е направил с парите от продажбите и дали се е оттеглил и от други инвестиции.