АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Сградата е един от примерите на класическия за началото на 20 век архитектурен стил „сецесион“. Консервацията и ремонтът на стойност 917 826 лв. са финансирани от бюджета на Министерството на транспорта и съобщенията.
Единната информационна точка обединява данни за съобщителни, ВиК, газови, пътни, жп и електрически мрежи, пренос на топлинна енергия, улично осветление и др.
Целта на спогодбата е премахването на разрешителния режим при двустранните и транзитни превози между двете държави, каза министър Желязков след церемонията по подписването в сградата на МТИТС. По думите му това е нов подход, който се прилага от 2018 г., но със спогодбата се слага начало на новата правна рамка и регулация.
МТИТС се обърна към регистрираните до този момент 227 български общини да проверят своите профили и документи. Останалите 38 общини в България също могат да се регистрират за участие в конкурса. Предвижда се срокът за кандидатстване да бъде кратък, вероятно в рамките на три дни.
Александър Манолeв, който в момента е заместник-министър в МИ, поема МТИТС, главният секретар на МВР Младен Маринов МВР, депутатът Петя Аврамова поема МРРБ.
Проектът се изпълнява от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС) и е финансиран от Оперативна програма „Добро управление“.
В МТИТС има воля да се случи концесията на летище Пловдив, като същото се отнася и за Интермодалния терминал в града, защото на тях им е необходим добър оператор, който да ги управлява по на-добрия начин, за да има максимална полза за държавата.
Единен електронен достъп до данни за съществуваща телекомуникационна инфраструктура и за възможности за изграждане на електронни съобщителни мрежи с минимални капиталови разходи, ще бъде осигурен с проект на Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС).
Това каза ръководителят на Управляващия орган на ОПТТИ инж. Галина Василева по време на семинар за представяне на напредъка по програмата в гр. Стара Загора, цитирана от пресцентъра на МТИТС.
Основни теми в дискусиите през първия ден от форума са стратегиите по киберсигурност в Европа и защитата на критичната информационна инфраструктура. По време на втория ден участниците ще се фокусират върху дейностите на центровете за мрежова и информационна сигурност.