АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
По време на строителството, което започна през 2006 г., работници откриха пазар от византийската епоха, римско гробище и други съкровища от дългата и разнообразна история на града.
Националният археологически институт с музей към БАН е единственият кандидат, подал документи за участие в обявената от АПИ открита процедура за сключване на рамково споразумение за "Извършване на спасителни теренни археологически проучвания по трасетата на инфраструктурни проекти".
Дезинсекционните дейности ще се извършват в периода от 12 до 21 юни от 06:00 до 10:00 ч. Обработките ще се извършват с биоциден препарат „ВектоБак 12 АС“, с разрешение от МЗ № 2443-1/20.09.2018 г., доза: 0.025 – 0.150 л./дка., напълно безопасен за хора, бозайници, пчели, риби и птици.
Страната е един истински музей под открито небе за древновековни съкровища, благодарение на ключовото си разположение в един от най-значимите географски райони, където историята на цивилизации се е писала и оформяла.
Преди няколко години сградата, която се намира на кръстовището на улиците “Василе Ласкар” и “Мария Росети”, бе закупена от Съюза на фармацевтите за 850 000 евро и ще бъде превърната в Музей на фармацията.
За да бъде биоиндикатор даден организъм, той трябва да отговаря на редица условия – да натрупва токсини от околната среда, да е многочислен, да се среща в няколко области на света, да изпълнява една и съща роля в екосистемите. Изследванията показват, че обикновена медоносна пчела (Apis mellifera) е отличен биоиндикатор.
Замърсяването с пестициди е потенциално опасно за медоносните пчели и природата заради генотоксичен ефект, пише проф. д.б.н. Евгения Нешова Иванова – биолог-изследовател и университетски преподавател в катедра „Биология на развитието” на Биологическия факултет при Пловдивски университет „Паисий Хилендарски”.
Развитието на културния и балнеотуризма ще бъде основната задача, която си поставят инициаторите. По проекта ще работят съвместно училището, читалището в населеното място, експерти от Регионалния исторически музей в Търговище и Община Опака, на чиято територия се намира селото.
Най-големият музей в света обаче уточни, че "залага по-малко на рекордната посещаемост от миналото - през 2018 година Лувърът е приел 10,2 милиона посетители, след като е решил да ограничи достъпа до 30 000 души дневно", за да гарантира по-добри условия за посещение
По повод 300-годишнината от създаването си виенският музей Белведере представя онлайн историята си в периода 1918-2023 г. и кани всички желаещи да посетят виртуално 626 изложби. Гамата от включените проекти отразява разнообразната колекция на Белведере и дава представа за промените в изложбената практика. В бъдеще всяка приключила изложба ще бъде включвана в онлайн хрониката.