АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Състоянието на първите десет най-богати хора на планетата в класацията се е увеличило с рекордна сума само за един ден - на 6 ноември, когато беше обявена изборната победа на Доналд Тръмп.
От най-богатите нидерландски знаменитости най-вече Макс Ферстапен е имал отлична година във финансово отношение. Активите му са нараснали с 40 процента до 210 млн. евро.
Предложението за въвеждането на допълнително данъчно облагане на най-богатите е прието предимно с гласовете на депутатите от френската левица, начело с представителите на лявата партия "Непокорна Франция".
С нетни финансови активи на глава от населението от 16 410 евро. Докладът Global Wealth Report (Доклад за глобалното благосъстояние), който разглежда под миксроскоп състоянието на активите и задълженията на домакинствата в почти 60 държави.
Всички, с изключение на 6 на сто от най-богатите нидерландци през 2006 г., са сред най-богатите 10 на сто през 2022 г.. Повечето от тях са спечелили парите си чрез частни предприятия.
Средствата са предвидени за пет години по пет програми, насочени към "осигуряване на заетост, обучение и други възможности" .При управлението на Моди страната постигна един от най-бързите темпове на растеж в света. Според МОД обаче 29% от младите индийци, завършили образованието си, няма да имат работа.
Състоянието на 500-те най-богати французи е общо 1,228 трилиона евро или с 5 на сто повече, отколкото през 2023 г. От тази сума повече от половината (693 милиарда евро) държат първите десетима най-богати французи.
Масово млади непалци и индийци между 20 и 30-годишна възраст избират България. Но пътят дотук не е лесен. Бизнесът апелира документацията да бъде олекотена и да бъде отворено българско консулство в Непал.
Пищните тържества и богатите бюфети вече не са на мода във Виена. Днешните младоженци във Виена искат да скъсат със старите модели и да добавят личен щрих към своята любовна история на сватбеното си тържество.
Богатите страни извличат финансова изгода от ангажиментите, които са поели да предоставят по 100 млрд. долара годишно на по-бедните държави. Целта е по-слабо развитите икономики да ги инвестират в технологични решения за намаляване на емисиите от вредни газове в атмосферата и да финансират инициативи, които да им помогнат да се справят с екстремните климатични явления.