АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Много от тези сирийци обаче вече са си изградили живот в Германия и нямат намерения да напускат страната. Работодатели, синдикати и бизнес асоциации подчертават колко необходими са тези хора на фона на сериозния недостиг на работна сила в най-голямата европейска икономика.
Резултатите от теста PISA показват, че 54% от българските ученици не достигат критичния минимум от знания по математика, 53% - по четене и 48% - по природни науки. Демографският спад допълнително задълбочава кризата. През последните три десетилетия броят на новородените е намалял с 34 434 души, а продължаващата емиграция на млади хора свива значително броя на учащите.
Най-голямата от тях е тази за "ТЕЦ-БОБОВ ДОЛ" с 80 000 лeва за осем случая на нарушение на чл. 4 от Регламент (ЕС) №1227/2011 на Европейския парламент и на Съвета относно интегритета и прозрачността на пазара за търговия на едро с енергия (REMIT).
Проучването отчита най-високото равнище на доверие в ЕС, в еврото, европейците имат по-оптимистична представа за бъдещето. 51% от европейците имат доверие в ЕС, като най-високо е то сред младите хора на възраст между 15 и 24 години (59%). 51% от европейците заявяват, че се доверяват на ЕК.
Акцентира се върху необходимостта от инвестиции в цифровизация и създаване на икономически профил, ориентиран към младите хора. Стратегията включва например създаването на бизнес инкубатор, център за трансфер на технологии и дигитален хъб, които ще допринесат за повишаване нацифровите умения.
На национално ниво обаче се забелязват сериозни различия в ЕС. Най-много млади хора работят, докато учат в Нидерландия (74,5 на сто), Дания (52,6 на сто) и Австрия (46,2 на сто), а на обратния полюс са Румъния (2,3 на сто), Словакия (5,8 на сто), Унгария (6,1 на сто) и България (6,5 на сто).
За преустройството Община Виена поема 35% от общите разходи, но не повече от 4200 евро. Средният размер на субсидията за такива преустройства е 3041 евро. Досега най-често финансираните ремонти са в санитарните помещения и монтаж на домашни асансьори или стълбищни подемници за вътрешни стълби.
Съоръженията са разположени на площ от 25 000 кв. метра, включват места за автомобили на хора с ограничена подвижност и зарядни станции за електромобили. Проектът е на стойност над 7 милиона лева, допълват от компанията.
Те са разделени на динамичен, балансиран и консервативен и са обвързани с възрастта на осигурените лица. Динамичният е за хора до 50 г., балансираният – от 50 г. до 3 г. преди навършване на пенсионна възраст, а консервативният – при по-малко от 3 г. до пенсионната възраст.
В пилотното издание на кампанията „Земята не пие лекарства“. Стотици хора от София, Пловдив и Варна се включиха и донесоха старите си лекарства на мобилните пунктове, които бяха разположени на паркинги на Kaufland в тези градове. Първенци във връщането на лекарства с изтекъл срок на годност са софиянци.