АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


Тази група купувачи се насочват предимно към имоти в новопостроени сгради, като обръщат внимание на енергийната ефективност на сградата и на осигуреното паркомясто.


DP World обяви пускането на паневропейска логистична услуга, която ще включва ключови логистични хъбове в София и Русе, улеснявайки бързи транспортни решения от и до България. Услугата е на преден план в интеграцията на веригата за доставки, като позволява комбинирането на автомобилен, морски, въздушен, железопътен и мултимодален транспорт в едно цялостно решение.


В хода на преминалото бързичко окончателно обсъждане на държавния бюджет за 2025 г. беше одобрено и създаването на верига държавни магазини, които да се борят с високите цени на хранителните стоки и други от първа необходимост.


За да обсъдят най-новите тенденции и решения в сферата на високите технологии, във Враца ще пристигнат представители на водещи компании, технологични лидери, експерти от България и чужбина, като събитието се очаква да е едно от най-големите в сектора през тази година.


Организацията очаква спад от 1,9% на световните запаси от зърнени култури. По-високите запаси в Руската федерация и Украйна се очаква да бъдат компенсирани от намалението им в други страни, посочва ФАО.


Германският онлайн търговец на модни стоки "Цаландо" обяви, че разширява дейността си към България, Гърция и Португалия. Германската пощенска компания "Дойче пост" (Deutsche Post) обяви, че ще съкрати 8000 работни места до края на годината заради високите разходи.


Община Пещера е първата в област Пазарджик и една от първите в страната, която започна изпълнението на договорите за безвъзмездна финансова помощ за енергийно обновяване на жилищни сгради, съобщиха от местната администрация. Общата стойност на договорите е в размер на 2 970 003,16 лв.


Икономистите на БАН: Мерките за енергийна ефективност да се съобразят с териториалните различия и уязвимост на домакинствата. Санирането на индивидуалните къщи е икономически по-целесъобразно от изпълнението на тези мерки за многофамилните сгради, стана ясно на кръгла маса в ИИИ.


Като цяло пазарът на труда остана забележително устойчив през последната година, въпреки високите лихви, отчита Министерството на труда на САЩ.


През 2024 година осем сгради са въведени в експлоатация, с което офис площите клас А и В в София са достигнали над 2 466 300 кв. м, което представлява увеличение с повече от 3 на сто на годишна база.