EUR 1.9558
USD 1.8959
CHF 2.0743
GBP 2.3122
CNY 2.5929
you tube
mobile version

Най-голямата грешка на Байдън

АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]

Въведете Вашият e-mail адрес, за да получавате най-важните новини на EconomyNews за деня на своята електронна поща.
E-mail
 

Най-голямата грешка на Байдън

mail13:30 | 26.10.2023прегледи 582 коментарикоментари 0


Президентът на САЩ Джо Байдън допусна основната си грешка в енергийния сектор – неговата политика навреди на Америка, като в същото време осигури нови приходи на враговете й – Русия и Иран, коментират в редакцията* на онлайн изданието 19FortyFive.

"Фокус“ представя превод на материала без съкращения и с уточнението, че той отразява единствено гледната точка на автора му.

Русия често е наричана "бензиностанция с армия“ поради силната зависимост на нейната икономика от петрола и газа.

"Безразсъдната енергийна политика на президента Джо Байдън, включително безмилостната му война срещу американския петрол, сериозно подкопа националната сигурност. Агенцията за енергийна информация на САЩ току-що оцени резервите в Стратегическия петролен резерв на страната на 351 милиона барела – около половината от неговия капацитет“, съобщава вестник The New York Post. "Екипът му току-що се похвали, че планира да отвори само три федерални петролни и газови находища за производство през следващите пет години – исторически минимум“.

Редакторите на вестника продължават: "Програмата предвижда поетапно намаляване на добива на петрол и газ в Мексиканския залив“, както и "нулев обратен лизинг на петрол и газ във водите на Атлантическия океан, Тихия океан и Аляска“. Прекрасно, няма какво да кажа. Не можем да позволим на зелените фанатици да унищожат националната ни сигурност... Производството на петрол в САЩ вече е намаляло с цели три милиона барела на ден - или близо 20% от ерата на Тръмп, установи Комитетът за просперитет.

Русия печели от политиката на Байдън въпреки боевете в Украйна

През 2020 г. руската икономика изпита затруднения поради падащите цени на петрола. Байдън даде да се разбере на света, че планира да намали производството на петрол и газ в САЩ. Нарастващото производство на петрол при неговия предшественик Тръмп накара саудитците да увеличат собственото си производство, за да се конкурират. Цените на петрола се повишават стабилно след избирането на Джо Байдън през ноември 2020 г. В деня на изборите през 2020 г. цените на суровия петрол бяха 35,70 долара за галон, а в събота (20 октомври 2023 г.) бяха 88,50 долара.

Списание Resources Seeking Alpha съобщи малко след изборите, че планираните от Байдън действия за намаляване на шистовия добив ще повишат цените.

"Шистовата индустрия в САЩ, ключов катализатор за растеж на глобалните доставки за пазара на петрол, ще бъде подкопана в близко бъдеще. Според сценария на Байдън производството на петрол в САЩ никога няма да се върне към предишния си максимум", заключи списание Seeking Alpha.

Точно това се случи.

През 2021 г., в навечерието на навлизането на руските войски в Украйна, приходите на Москва от петрол се увеличиха с 60%, което донесе 30% увеличение на приходите в руската хазна.

Малко след като встъпи в длъжност, Байдън пренебрегна престолонаследника на Саудитска Арабия Мохамед бин Салман, лишавайки Америка от всички лостове за влияние върху страната от Арабския полуостров. Някога Саудитска Арабия си сътрудничи с администрацията на Рейгън и свали цените на петрола толкова много, че съветската икономика се срина. Но този път Саудитска Арабия застана на страната на Русия и запази високи цени, въпреки конфликта в Украйна.

Саудитска Арабия и Русия се споразумяха, за да поддържат цените високи. Това облагодетелства Москва и подкопава политиката на Джо Байдън спрямо Украйна.

"Петролът е основният източник на приходи за Русия, така че по-високите цени помагат на Кремъл да плати за военната си операция в Украйна и да преодолее западните санкции, предназначени да подкопаят нейната икономика“, съобщава американската телевизия PBS. "Неотдавнашният скок в цените на петрола, както и намаляването на отстъпките, които Москва бе принудена да предостави на азиатските клиенти, значително разшириха приходите от износ“, обяснява Бенджамин Хилгенщок, старши икономист в Киевското училище по икономика.

Нека прочетем повече от доклада на PBS: "Допълнителните приходи могат да достигнат около 17 милиарда долара тази година и 33 милиарда долара през следващата година, кавза Хилгенщок в реч в базирания в Брюксел Център за европейска политика“.

Иран разширява терора благодарение на Байдъновите цени на енергия

Иран също се възползва от петролната политика на Байдън. В допълнение към милиардите плащания на заложници, Техеран бере плодовете от енергийната политика на президента на САЩ.

"В съчетание със слабото прилагане на санкции от екипа на Байдън, това позволи на моллите да увеличат глобалните си валутни резерви с цели 40 милиарда долара“, твърди Комитетът за просперитет. "Средствата може да бъдат използвани за закупуване на ракети и финансиране на ХАМАС, Хизбула и други подставени лица на Техеран“, пише New York Post. "Не е изненадващо, че бруталната атака на ХАМАС срещу Израел този месец предизвика подновени призиви за затягане на износа на ирански петрол“.

Време е Байдън да преосмисли енергийната си стратегия, защото единствените печеливши са враговете на Америка, а единствените губещи са същите тези, за които той твърди, че го е грижа: обикновените американци.
---------------------------------
*Джон Росомандо е анализатор по отбрана и борба с тероризма. Публикува в издания като American Thinker, The National Interest, National Review, The Daily Wire и други.


 
 
 
Коментирай
 
Име:

E-mail:

Текст:

Код за
сигурност:

Напишете символите в полето:




 
БЮЛЕТИН НА EconomyNews.bg