АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Енергийните гиганти са решени да подкрепят финансово една от целите на Световната организация за постигане на устойчиво развитие до 2030 година, а именно "Осигуряване на достъп до финансово достъпна, надеждна, устойчива и съвременна енергия за всички".
По-голямата част от суровото мляко, произведено през 2023 г., е доставено на мандрите (149,3 милиона тона) и е използвано за производството на редица пресни и промишлени млечни продукти.
Дания, една от най-интензивно обработваните страни в света, в която земеделските земи заемат почти две трети от територията й, задели 43 милиарда датски крони (6,1 милиарда долара) за придобиване на земя от фермери през следващите две десетилетия.
Русия притежава около 44 процента от цялото налично количество обогатен уран в света. Приблизително 35 процента от ядреното гориво за атомните централи в САЩ се е доставяло от Русия, сочат официални американски данни.
Френските фермери планират масови протести от понеделник срещу споразумението за свободна търговия с южноамериканския блок Меркосур с аргумента, че той ще напреди на селското стопанство на ЕС. Призивът за протести беше отправен от най-голямата фермерска организация - Фе Ен Ес Е А (FNSEA).
Най-големите компании за хранителни стоки и напитки в света продават по-малко здравословни продукти в страните с ниски доходи, отколкото в тези с високи доходи, се посочва в нов доклад. Продукти, продавани от компании като "Нестле" (Nestle), "ПепсиКо" (PepsiCo) и "Юниливър" (Unilever), са оценени като част от глобалния индекс, публикуван от "Достъп до инициатива за хранене", първият от 2021 г.
Управляващата коалиция в Германия се разпадна, след като канцлерът Олаф Шолц уволни финансовия министър Кристиан Линднер и отвори пътя към предсрочни избори, предизвиквайки политическа криза в най-голямата европейска икономика часове след победата на Доналд Тръмп на президентските избори в САЩ.
Според проучването на консултантската фирма McKinsey търсенето на електроенергия се очаква да достигне 150 тераватчаса до 2030 г. спрямо днешните 62 тераватчаса.
Два от най-големите производители на бира в света - "Анхойзер-Буш Инбев" (Anheuser-Busch InBev) и "Карлсберг" (Carlsberg) са продали през третото тримесечие на годината по-малко бира от очакваното, тъй като потребителите, особено в Китай, са намалили разходите си или са избрали по-евтини питиета, предаде Ройтерс.
Работещите си възвръщат повече от покупателната способност, която загубиха поради високата инфлация, най-голямата европейска икономика е на път да се сви за втора поредна година, засегната от скока на разходите за енергия след нахлуването на Русия в Украйна, по-слабото глобално търсене и силната конкуренция от страна на Китай в автомобилния и сектора на слънчева енергия.