АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
Правителството на Монголия проведе извънредно заседание, на което във връзка с одобрението на обща наредба, насочена към намаляване на замърсяването на въздуха в Улан Батор, съответните служители бяха инструктирани да въведат данъчни облекчения за инвестиращите в столицата, предаде монголската новинарска агенция МОНЦАМЕ.
Наредбата предвижда увеличение на данъци и ограничаване на редица субсидии, както и на ръста на възнагражденията в публичния сектор и на пенсиите. Премахват се редица социални придобивки и допълнителни плащания, слага се спирачка и върху назначенията в публичния сектор.
Оттам информираха, че 168 % са се увеличили приходите от такси, събирани от дирекция “Зелена система” в сравнение с предходната година. Увеличението на приходите на общинския завод за третиране на отпадъците е със 195 %.
До 2027 г. загубите на зърно и храна по време на производство, съхранение, транспорт и преработка ще бъдат под средните международни нива. Същевременно, отпадъците от храна на глава от населението в ресторанти, общи столови на местно ниво, училища и предприятия ще бъдат значително намалени.
Наградата за всички лауреати тази година е работно посещение във Франция, с поети разноски от страна на организаторът, Френско посолство в България. Представители на общините лауреати ще посетят иновативни обекти във френски градове в областта на градската мобилност, управлението на отпадъците и енергийния преход.
Ревизираната наредба относно класификацията, етикетирането и опаковането на опасни химикали цели допълнителна защита на потребителите, работниците и околната среда, като същевременно се определят правила за цифрово етикетиране.
Съдът е с вградена преса със 100% захранване от слънчева енергия и е с капацитет колкото 5 стандартни 240-литрови контейнера. Монтирането на контейнера е част от пилотен демонстрационен проект за интелигентно управление на отпадъците във Варна.
Община Пазарджик стартирането мащабни реформи в сметопочистването и сметоизвозването, с цел значително подобряване на качеството на услугите и ефективното управление на отпадъците.
Директивата ще бъде от полза за потребителите, тъй като ще позволи избягване на разходите за закупуване на нови продукти, ще намали отпадъците и емисиите на парникови газове. Държавите членки разполагат със срок до 31 юли 2026 г., за да транспонират директивата в националното си законодателство.
Тези средства ще бъдат разпределени в три основни направления – дигитализация на процесите в предприятията, управление на отпадъците и развитие на нови умения сред служителите.