АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]
По-голямата част от суровото мляко, произведено през 2023 г., е доставено на мандрите (149,3 милиона тона) и е използвано за производството на редица пресни и промишлени млечни продукти.
Платформата за провеждане на е-търгове за продажба на дървесина е увеличила приходите на държавните горски предприятия с близо 53 млн. лв. Допълнителните средства са реализирани от увеличението на първоначално обявената цена, която е предложена на търг през електронната система.
БАБХ е предприела действия съгласно вменените правомощия на институцията и наличните 27 631 бр. бутилки "Mediterranean Blend of Italian Sunflower Oil & Extra Virgin Olive Oil (20 %)" от 1 л. са спрени за продажба. Контролираното количество от БАБХ 27 631 броя бутилки са изпратени обратно към Италия.
Ревизираната наредба относно класификацията, етикетирането и опаковането на опасни химикали цели допълнителна защита на потребителите, работниците и околната среда, като същевременно се определят правила за цифрово етикетиране.
Основната цел на лабораторията ще бъде допълнителното изследване на полезните съставки на българската закваска и да се търсят нови научни доказателства за здравословните свойства на българското кисело мляко.
Нетните приходи от продажба на услуги към 30 септември 2024 г. са на стойност 11 477 000 лв. и се увеличават с 91,86 на сто в сравнение със същия период на 2023 г., когато са отчетени нетни приходи от продажба на услуги в размер на 5 982 000 лв.
През лятото динята не се яде без сирене. Млечният продукт се подправя още с мед или домашно сладко. Добавя се и в макароните, яде се още в комбинация с кисело мляко, върху филия лютеница или друг вид разядка. Предпочитано е с мекици, палачинки или пържени филийки.
"Газпром" съобщи, че е пуснал 14 хотела и курорта за продажба, включително хотел "Мариот Цахкадзор" в арменската Долина на цветята. "Газпром" обяви през май продажбата на няколко хотела, включително "Империъл Парк хотел енд СПА" в района на Москва, след като реши да премести централата си от Москва в бизнес центъра "Лахта" в Санкт Петербург.
Тази година плодовете са дребни и с незадоволително качество и това е причината за трудната им продажба за прясна консумация, което е предпоставка голяма част от ябълковата реколта да бъде използвана за направата на сок, оцет или ракия.
Тя бе реализирана с финансовата подкрепа на ОП "Региони в растеж 2014-2020", съфинансирана от ЕС, чрез Европейски фонд за регионално развитие. Общата стойност на проекта е 9 274 578,02 лв. Част от сумата е собствено финансиране, осигурено от община Пловдив. То е в размер на 1 259 421,00 лв.