АБОНАМЕНТ ЗА НОВИНИ [X]


След пандемията работещите дистанционно се пренесоха в кафенета и ресторанти. В резултат на тази практика някои заведения в Германия редица маси са заети за дълги периоди, но консумацията е малка и оборотът им е сравнително нисък.


От 28 март т.г. започва изпълнението на програмата за профилактика и рехабилитация за 2025 г., като са подписани договорите с 23 юридически лица за общо 52 заведения, изпълнители на програмата.


Инвеститорският интерес към родопския град е свързан предимно с намерения за изграждане на бензиностанции, заведения и магазини по трасето, през което ще минава трансграничният трафик.


Веригата има 1232 заведения в 24 страни по света, инвестира 300 000 евро в Плевен. Той е вторият в страната. Първият ресторант е в Стара Загора. Плановете на компанията предвиждат активна експанзия през следващите години. За откриване се подготвят още два обекта - в Пловдив и Бургас.


Процедурата включва проектиране, строителство и авторски надзор, като е предвидено и обновяване на сградния фонд, според публикуваната информация за нея в регистъра на Централизираната автоматизирана система "Електронни обществени поръчки“. Общата прогнозна стойност е 27 034 263,84 лева без ДДС.


Системата влезе в експлоатация в началото на 2020 г. и изцяло премахна хартиеният обмен на документация. Общият брой на публикуваните електронни обществени поръчки надхвърли 102 000, като само за миналата година те са над 25 000, което е значително повече в сравнение с предходни години. Най-много са публикуваните обществени поръчки за доставки – близо 50 000, следвани от поръчките за услуги и строителство.


Само за последните четири месеца тя е приела програма за 150 млн. лв. за развитие на индустриалните паркове, за 22 млн. лв. за финансиране на военнопромишления комплекс, за 15 млн. лв. за подпомагане на здравни заведения, както и такава за подкрепа на експортната дейност на български компании.


Докладът на ЕК представя „доказателства за това, че Китай ограничава достъпа на производителите на медицински изделия в ЕС до своите обществени поръчки по нечестен и дискриминационен начин“.


В цяла Европа техниката отдавна е заместила тежкия физически труд и никой не възприема машините като заплаха. Опасни ли са промените, които МЗХ и ИАГ предлагат за две наредби – за сечите и строителството в горски територии?


Фундаментална промяна настъпва през 2024 г., когато само 36% от мениджърите споделят, че корупцията им е пречила да спечелят обществени поръчки, докато 59% са на обратното мнение. Причината за това, според проф. Керемидчиев, е във въведения филтър да се анкетират само фирми, участвали в обществени поръчки през последните 3 години.